Trwa fatalna passa Wikędu

IV liga. Arka II Gdynia – Wikęd Luzino 4:1

Br. Jakub Tobiaski

Momenty były, tak można podsumować kolejną porażkę podopiecznych trenera Pawła Radeckiego, którzy w ramach 35 kolejki Czwartej ligi „RWS Investment Group” przegrali w Gdyni z rezerwami Arki Gdynia 4:1.

Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy już w 5 minucie wyszli na prowadzenie. Po tym golu przewagę uzyskał Wiked, który za sprawą pięknego gola z ok. 20 metrów zdobytego przez Jakuba Tobiaskiego, zdołał doprowadzić do remisu.

Po przerwie przewagę uzyskali goście z Luzina, w składzie których kilku zawodników grało w przeszłości w barwach  Żółto-Niebiesiech. (wychowanek GOSRiT Luzino – Jakub Tobiaski, mający za sobą kilka meczy w Ekstraklasie – Paweł Czoska, Michał Fierka, Daniel Lisowski.)

Niestety przewaga ta nie przełożyła się na kolejne gole dla Wikędu.

Końcówka meczu ponownie należała do Arki, która jeszcze trzykrotnie w 74, 81, 87 minucie zdołała pokonać Składowskiego i to gospodarze zainkasowali w tym meczu komplet punktów.

To już 8 wiosenna porażka Wikędu, który fatalnie prezentuje się w rundzie rewanżowej. Po tym meczu nasz zespół spadł na 10 miejsce w ligowej tabeli

W czwartek będzie okazja do choćby częściowej rehabilitacji, kiedy Wikęd zagra w Rumi z Orkanem, który już dzisiaj spadł do V ligi.

Skład Wikęd Luzino: Dominik Składowski – Dawid Siebert, Maciej Bank (46′ Paweł Rutkowski), Michał Dąbrowski, Daniel Lisowski, Marcin Kędziora (56′ Michał Fierka) – Maciej Borski (83′ Wiktor Droździel), Jakub Tobiaski,  Paweł Czoska, Jacek Wicon – Krystian Opłatkowski