Udane zakończenie sezonu KTS-K GOSRiT Luzino 2006

Aż IX kolejek musieli czekać młodzi zawodnicy rocznika 2006, aby zagrać w dobrych warunkach pogodowych – X kolejkę z PKS Jastarnia w rozgrywkach Junior D2. Wcześniejsze mecze rozgrywane były: podczas burzy, intensywnych opadach, gradzie, silnym porywistym wietrze, chłopcy zagrali nawet na błotnym boisku! (można te wszystkie zjawiska zaobserwować na naszym profilu FB). Młodzi piłkarze podtrzymali dobrą passę i wygrali 3 mecz z rzędu 2:1 po bramkach: Przemka Jankowskiego i Dawida Gojtkowskiego (piękne uderzenie z rzutu wolnego). To był bardzo ciężki mecz, gdyż przeciwnicy bardzo dobrze się bronili całym zespołem, groźnie kontrując, a i szczęście nam nie pomagało (słupek, poprzeczka, niewykorzystany karny, sytuacje sam na sam), a my ułatwiliśmy Jastarni zadanie w ostatniej minucie I połowy błąd przy wyprowadzeniu piłki i 1:1 do przerwy. Druga połowa już była tylko pod nasze dyktando i ostatecznie cieszyliśmy się ze zwycięstwa. Na zakończenie rodzice przygotowali niespodziankę: szampan, pizza oraz inne smakołyki dla naszych zawodników!

Cały sezon nasi piłkarze uczyli się gry na dużym boisku z meczu na mecz nabierali doświadczenia. Były spotkania gdzie brak szczęścia pozbawił nas punktów, mecze gdzie przegrywaliśmy różnicą 1 lub 2 bramek lub nawiązana walka z liderem 0:3. Zdarzyła się również przegrana dużą różnica bramek ze Stolemem, ale w każdym spotkaniu nawiązywaliśmy walkę i nie byliśmy tylko tłem dla przeciwnika. Poniżej podsumowanie naszej gry:

Zdobyliśmy 12 pkt bramki 26 -33 (7 miejsce Junior D2)
4 wygrane – 6 porażek
Strzelcy bramek: 7 Jankowski 4 Gojtkowski, Gruba 3, Ptach 1 M.Miotk, P.Miotk, Bargański, Mudlaff, Naczk, Kurowski, 2 br samobójcze.

Osobne podziękowania należą się dla naszego bramkarza Kacpra Labun, który przez cały sezon prezentował wysoki poziom oraz dla 2 jego zmienników, którzy w trudnych warunkach wspomogli zespół: Filipa Surowieckiego i Jakuba Freund.