Udany występ GOSRiT Luzino 2008 na Międzynarodowym Turnieju Augustów Cup 2019

W dniach 22 – 25.06.2019 r. podopieczni trenera Maksyma Graczyka z rocznika 2008 mieli przyjemność zadebiutować w turnieju, na boiskach dla kategorii wiekowej młodzik. Na Podlasiu rozegrali 8 meczy po 36 minut, z czego odnotowali 3 wygrane, 2 remisy i 3 porażki.
 
Już pierwszego dnia turnieju rozegrali zacięty mecz z jedną z silniejszych drużyn w stawce, AS Piłeczka Pruszcz Gdański ulegając 1:3, przy czym trzeba przyznać, że był to jeden z lepszych meczy w naszym wykonaniu, gdzie o wygranej zdecydowały dopiero ostatnie minuty. Następnie ulegliśmy 0:2 wicemistrzom turnieju, FK Granitas Wilno, gdzie również gra z obu stron mogła się podobać, ale 3 pkty zasłużenie doliczyli sobie Litwini.
 
Następny mecz to niestety dwa kosztowne błędy i pomimo sporej przewagi z ŁKS Łochów trzeba było zadowolić się remisem 2:2. Ostatni mecz grupowy to remis 1:1 z SS Temp Gurjevsk i o awansie z 3 miejsca z grupy decydowała mała tabela, z której do Ligi Mistrzów (1-9 msc) niestety kosztem GOSRiTu awansowała drużyna z Łochowa. Brak awansu oznaczał rywalizację w Pucharze Polski (10-17 msc), gdzie wygraliśmy 7:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki II, 5:0 z BJFK Jekabpils/JSS oraz 4:1 z KS Łomianki. Niestety w finale pomimo wyraźnej przewagi, nie potrafiliśmy naszych akcji zamienić na gole, co zemściło się dwiema bramkami dla Pogoni Grodzisk Mazowiecki I i ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce w Pucharze Polski turnieju Augustów Cup.
 
We wszystkich meczach nasza drużyna narzucała swój styl gry, co zamieniało się na wiele wypracowanych sytuacji, nawet z drużynami z pierwszej czwórki turnieju. Nie ominęły nas jednak indywidualne błędy, które były kosztowne, ale i one również są potrzebne by stale się rozwijać. W całym turnieju do rywalizacji przystąpiło 17 zespołów, z których najlepsza okazała się drużyna Vilniaus FM przed ekipami: Granitas Wilno, Wigry Suwałki oraz AS Piłeczka Pruszcz Gdański.
 
Turniej należy uznać do udanych, a zebrane doświadczenie z pewnością zaprocentuje w nowym sezonie, w którym zagramy już w piłce 9-osobowej w kat. D2 młodzik młodszy.
 
Skład GOSRiT Luzino 2008: Kacper Formela, Dominik Grubba, Aleksander Ruszkowski, Mikołaj Pobłocki-Oczk, Paweł Gajewski, Kacper Małaszycki, Rafał Bistram, Franciszek Bistram, Kacper Czernowałów, Wojtek Kujawski, Mateusz Kieliński, Cezary Palach, Mateusz Klawikowski, Marek Magulski.
 
Warto dodać, że w turnieju udział wzięło dwóch zawodników Akademia Piłkarska Cassubian – Wojtek Kujawski, oraz Mateusz Klawikowski, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony i od nowego sezonu zasilą nasz zespół.
 
Wielkie podziękowania należą się również rodzicom GOSRIT 2008, którzy nieustannie i wiernie kibicowali naszym podopiecznym przez cały pobyt w Augustowie!
 
Wyniki:
GOSRiT 1:3 AS Piłeczka Pruszcz Gdański
GOSRiT 0:2 FK Granitas Wilno (Litwa)
GOSRiT 2:2 ŁKS Łochów
GOSRiT 1:1 SS Temp Gurjevsk (Rosja)
GOSRiT 7:0 Pogoń Grodzisk Maz. II
GOSRiT 5:0 BJFK Jekabpils/JSS (Łotwa)
GOSRiT 4:1 KS Łomianki
GOSRiT 0:2 Pogoń Grodzisk Maz. I