W Luzinie zagrają Nadzieje Polskiej Piłki

 Już w najbliższy weekend w Luzinie, 22-23.02.2020 odbędzie się już po raz 11, Turniej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego „Nadzieje Polskiej Piłki”, skierowany do najmłodszych adeptów futbolu . Z zaproszenia organizatora turnieju, Pawła Buzały,  skorzystało 18 drużyn z terenu całego Pomorza z rocznika 2011.

Wzorem lat ubiegłych impreza została objęta patronatem honorowym przez wiele instytucji i organizacji, dzięki czemu młodzi sportowcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Patronat honorowy objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi- Jan Krzysztof Ardanowski, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski, Gabriela Lisius – Starosta Powiatu Wejherowskiego, Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino, Radosław Michalski – prezes Pomorskiego ZPN i Piotr Klecha – prezes Pomorskiego LZS. Ponadto nagrody dla młodych piłkarzy ufundowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Początek imprezy, która odbędzie się w Hali Widowiskowo – Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego zaplanowano na godz. 8.30 w sobotę. Wszystko zakończy się w niedzielę ok. godz.  17.00.

Impreza organizowana przez GOSRiT Luzino oraz Akademię Piłkarska Karola Piątka, Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne i Pomorski LZS.