WAŻNE! Rejestracja zawodników GOSRiT Luzino do Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN

Szanowni Rodzice,

Chcielibyśmy Państwu przedstawić Program Certyfikacji Szkółek Piłkarski organizowany przez PZPN do którego jako klub GOSRiT Luzino chcemy przystąpić. Jesteśmy już na ostatnim etapie, w który muszą nam Państwo pomóc. Została nam jedynie do wykonania rejestracja zawodników, która nie uda się bez pomocy rodziców. Wszystkie informacje odnośnie projektu znajdą Państwo w poniższym tekście oraz w filmikach, które przedstawiają korzyści z programu oraz zawierają instrukcję jak założyć konto oraz zarejestrować zawodnika w szkółce. Chcemy się rozwijać i rywalizować z najlepszymi! Do dzieła!

Szkółki z nadanym przez PZPN certyfikatem to elita. By uzyskać brązową, srebrną lub złotą gwiazdkę, trzeba spełnić szereg kryteriów kluczowych z punktu widzenia rodziców młodych piłkarek i piłkarzy. Dokument ten to potwierdzenie najwyższych standardów, bezpieczeństwa oraz odpowiedniej jakości szkolenia.

Wszystkie dzieci szkolące się w certyfikowanych szkółkach muszą być objęte profesjonalną opieką medyczną oraz ubezpieczeniem na wypadek kontuzji. To niezwykle istotne w przypadku poważniejszych urazów, których leczenie oraz późniejsza rehabilitacja młodego sportowca mogą nadszarpnąć domowy budżet. Ubezpieczenie znacznie zmniejsza takie ryzyko.

Treningi w certyfikowanej szkółce to także gwarancja zajęć pod okiem wykwalifikowanej kadry szkoleniowej, bezpiecznej infrastruktury i zapewnienia dzieciom odpowiedniego sprzętu treningowego.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to przede wszystkim pewność, że Twoje dziecko trenuje w najlepszych warunkach.

W celu utrzymania najwyższych standardów organizacyjnych i szkoleniowych Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich nakłada na szkółki piłkarskie szereg obowiązków oraz wymagań w celu spełniania warunków otrzymania Certyfikatu PZPN. Po uzyskaniu Certyfikatu PZPN szkółka piłkarska musi przestrzegać warunków i kryteriów programu, by utrzymać Certyfikat przez cały okres, na który został przyznany. Nadzór nad certyfikowanymi szkółkami piłkarskimi sprawuje PZPN poprzez zespół osób monitorujących szkółki piłkarskie. Wizyty kontrolne w szkółkach PZPN przeprowadza z własnej inicjatywy w dowolnie wybranym momencie, jednak ważnym czynnikiem, który może wpłynąć na przeprowadzenie kontroli, mogą być uwagi i zgłoszenia rodziców dzieci trenujących w certyfikowanych szkółkach piłkarskich. Jeżeli rodzice zauważą odstępstwa od zasad oraz kryteriów, jakie powinny być spełnione przez certyfikowaną szkółkę piłkarską, mają prawo zgłosić swoje uwagi do PZPN pod adres e-mail wsparcie@pzpn.pl. Zgłoszenia pozostają anonimowe. Nadesłane uwagi i zgłoszenia zostaną uważnie sprawdzone przez osoby monitorujące w czasie wizyt kontrolnych w szkółce piłkarskiej lub mogą nawet stać się bezpośrednim powodem wysłania osoby monitorującej na kontrolę.