Wikęd Luzino – podsumowanie okresu przygotowawczego

Drużyna Wikędu Luzino zakończyła okres przygotowawczy do rundy rewanżowej IV Ligi „RWS Investment Group”. W okresie od stycznia do marca rozegraliśmy 6 sparingów min. z takimi zespołami jak Radunia Stężyca, Stolem Gniewino czy Orkan Rumia. W sumie dwa sparingi zakończyły się zwycięstwem naszego zespołu jeden remis oraz 3 porażki.

                Pod względem kadrowym zespół stracił Sebastiana Kowalskiego, który przeszedł do Aniołów Garczegorze, co więcej kilku podstawowych zawodników odniosło kontuzję i nie trenowali regularnie. Marcin Maszota zerwał więzadło krzyżowe i nie wystąpi w tym sezonie, Paweł Czoska naderwał więzadło poboczne i stracił cały okres przygotowawczy. Kilku doświadczonych zawodników borykało się ze starymi urazami co ograniczało ich możliwości treningowe. Kontuzje jednych dały możliwość innym zawodnikom na pokazanie się. Skorzystali na tym przede wszystkim wychowankowie klubu, którzy na wiosnę mają uzupełniać kadrę pierwszego zespołu. Szczególnie dobrze zaprezentowali się Marcin Kędziora (rocznik 2000) Paweł Selonke i Wiktor Droździel (obaj rocznik 2002).

                Do kadry zespołu prócz wychowanków dołączyli Marcin Kędziora (na jesień grał w A-klasowych rezerwach gdzie dochodził do siebie po kontuzji), Dawid Wańczuk (wypożyczony ze Stolemu Gniewino) Kacper Rzakowski (wznowił treningi) oraz Dawid Sieber, który wrócił z wypożyczenia z Salosu Szczecin.