Wikęd Luzino wraca na zwycięską ścieżkę

IV liga. Wierzyca Pelplin – KTS-K Wikęd Luzino 0:3

Siedem kolejek ligowych musieliśmy czekać na kolejne zwycięstwo podopiecznych trenera Macieja Plińskiego, którzy podbudowani środowym , pucharowym sukcesem nad Redą Rekowo, wygrali w Pelplinie z miejscowa Wierzycą 3:0.

Już w pierwszych dwudziestu minutach Rafał Siemaszko, Krystian Opłatkowski i Mateusz Dąbrowski mieli dogodne okazje do zdobycia otwierającej bramki, ale skuteczny między słupkami bramki gospodarzy był ich golkiper. Ostatecznie jednak przed przerwą Wikęd objął prowadzenie po sprytnym zagraniu kapitana Opłatkowskiego do wbiegającego juniora  Konrada Formeli, który zgrał szybko piłkę do Siemaszki, a ten doskonale w tempo odegrał piłkę zwrotną i Formela trafił po raz trzeci w tym sezonie.

Po przerwie, bez zmian, Wikęd nadal wyglądał groźniej, choć piłkarze Wierzycy długo utrzymywali się przy piłce, nic z tego nie wynikało. Gościom udało się zdobyć jeszcze cztery bramki, ale tylko dwie z nich sędziowie uznali za prawidłowe: Mateusza Dąbrowskiego po drugiej w tym meczu asyście Siemaszki, który sam wpisał się na listę strzelców po dobitce strzału Formeli (i pięknym podaniu Beniamina Dampsa).

Zawodników Wikędu czeka teraz pauza w rozgrywkach, która wypełniona zostanie sparingiem w piątkowy wieczór. Następnym rywalem, 9 października, będzie beniaminek – Borowiak Czersk, którego bramkarzem jest , pochodzący z Luzina, Patryk Kotłowski.

Cieszą kolejne, bardzo potrzebne 3 punkty oraz kolejny gol juniora, wychowanka GOSRiT Luzino, Konrada Formeli. Warty odnotowania jest też debiut naszego wychowanka, juniora Szymona Skurata oraz kolejne ligowe minuty innego juniora, Filipa Angela.

Barczak – Wicon, Kostuch, Regulski – Damps, Barzowski, Formela  (82. Skurat), Borski (77. Murakowski) – Siemaszko  (79. Angel), Opłatkowski (74. C. Gawron), Dąbrowski  (80. Wentk)