Wikęd minimalnie przegrywa z liderem

  16 marca 2019 zespół Wikęd Luzino udał się do Słupska na mecz z miejscowym Gryfem. Drużyna prowadzona przez Pawła Radeckiego przystąpiła do spotkania  bez swojego kapitana (Opłatkowski odniósł kontuzję już na początku meczu z Gedanią Gdańsk), lecz z wracającymi do składu Lisowskim (pauza spowodowana przekroczeniem ilości żółtych kartek), Tobiskim (kontuzja kolana) oraz Pawłem Rutkowskim.

                Mecz rozgrywany był na bardzo ciężkim i grząskim boisku toteż dominowały w grze dość proste środki. Gryf Słupsk starał się atakować cierpliwie lecz linia obrony Wikędu była bardzo szczelna i gospodarze mieli duże problemy by stworzyć klarowne sytuacje. W takich sytuacjach na posterunku był Dominik Składowski, który kilka razy uratował zespół przed utratą bramki.

                Wikęd starał się zagrozić bramce rywali lecz, dobrze prezentujący się gospodarze na niewiele pozwalali. Mimo to pierwszą groźną akcję w tym meczu przeprowadzili goście i po strzale Dawida Zadrowskiego zadrżały serca kibicom i zawodnikom Gryfa.

                Po przerwie goście tworzyli coraz groźniejsze sytuacje, przede wszystkim ze stałych fragmentów gry, lecz w defensywie Wikęd był bardzo mocny. Tym bardziej bolesna była strata bramki w 76 minucie, gdyż zaprzepaszczony został wielki wysiłek całego zespołu. Gdy gospodarze liczyli na rozwiązanie się worka z bramkami Luzinianie zaatakowali bardzo zdeterminowani chęcią odrobienia straconego gola. Kilka ciekawych akcji jednak nie przyniosło efektu, nawet uderzenie z norzyc  Michała Dąbrowskiego nie zmieniło wyniku na korzyść Wikędu. W samej końcówce gospodarze wykorzystali zmęczenie gości i podwyższyli prowadzenie na dwa do zera.

Warto zaznaczyć, że wychowanek GOSRiT Luzino Maciej Kożyczkowski znalazł uznanie w sztabie Gryfa Słupsk i bezsprzecznie można było okrzyknąć go jednym z najlepszych zawodników tego meczu.

Skład:

Składowski – Borski, Dąbrowski, Bank, Kożyczkowski, Wicon, Zadrowski (Lisowski), Mienik, Dąbrowski (Rutkowski), Kędziora (Siebert), Opłatkowski

Zdjęcie ze strony: http://gryf-slupsk.pl/wp-content/uploads/2019/03/6fot.-P.-Dziuba-Gryf-S%C5%82upsk-S.A.-KTS-K-Luzino.jpg