Wikęd pokazał charakter

W Sobotę o godzinie 15:00 w Kościerzynie miejscowa Kaszubia podejmowała drużynę Wikęd Luzino. Zespół z Luzina był faworytem tego meczu po dwóch kolejnych wygranych z Pogonią Lębork i GKS Kowale.

Wikęd Luzino przystępował do meczu osłabiony, w wyjściowym składzie zabrakło pauzujących za kartki Dąbrowskiego, Kowalskiego i Czoski.

Mimo to drużyna z Luzina od początku meczu narzuciła swój styl gry i atakowała na bramkę gospodarzy. W 30 minucie Krystian Opłatkowski zdobył bramkę wykorzystując bardzo dobre podanie Dariusza Mienik. Zaraz po wznowieniu gospodarze wykorzystali błąd defensywy Wikędu i doprowadzili do remisu.

Przed przerwą na listę strzelców wpisał się Michał Fierka.

Po przerwie Wikęd nadal atakował czego efektem była trzecia bramka. Ponownie skutecznością wykazał się Opłatkowski, który wykorzystał rzut karny.

Goście nie zamierzali składać broni i zdobyli bramkę kontaktową. Nie zdołali jednak przełamać silnej obrony gości. Warto dodać, że w drugiej połowie na boisku zagrało dwóch 16-stoletnich wychowanków naszego klubu.

Skład

Składowski – Bank, Dąbrowski, Lisowski, Korzyczkowski (Michałek), Maszota (Landowski), Wicon (Zadrowski), Mienik, Fierka, Borski, Opłatkowski