Wiked pokonuję Gryf Słupsk na inaugurację wiosny

Znakomicie rundę rewanżową rozpoczęli podopieczni trenera Tomasz Bronera, którzy w obecności sporej grupy kibiców (w tym 60 osobowa grupa kibiców Gryfa Słupsk) pokonali na własnym stadionie, jednego z kandydatów do awansu, Gryf  Słupsk 1:0. Jedynego gola dla Wikędu zdobył  w 70’ Krystian Opłatkowski, który pokonał bramkarza goście w sytuacji sam nas po akcji , wracającego z Aniołów Garczegorze, Sebastiana Kowalskiego. W spotkaniu tym od pierwszych minut zagrał kolejny junior, wychowanek GOSRiT Luzino, niespełna 16-letni Igor Wiczkowski. Ponadto w pierwszym składzie zobaczyliśmy jeszcze innego wychowanka GOSRiT, bramkarza Miłosza Gruba, który po odejściu Wiki  do wejherowskiego Gryfa, dostał szanse gry w IV lidze.

Początek, tego ciekawego  meczu należał do gości, którzy w pierwszych minutach groźnie atakowali. Od 20 minuty lepiej zaczął grać Wiked. Pierwszą dobra okazję do zdobycia gola miał Opłatkowski, który nie wykorzystał znakomitego podania Wiczkowskiego i zgubił piłkę będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Chwile później okazję na bramkę miał junior Wiczkowski, ale jego strzał z ok. 8 metrów zdołał obronić Gołębiewski.

Po zmianie stron co raz lepiej zaczął grać Wikęd. W 54 minucie czerwoną kartkę za faul taktyczny na aktywnym Wiczkowskim otrzymał Więckowskim i od tego momentu uwidoczniła się przewaga gospodarzy, czego efektem była bramka Opłatkowskiego. Po tej bramce zadowoleni gospodarze starali utrzymać korzystny wynik, a goście mimo, że grali w osłabieniu, czym bliżej końcówki meczu tym byli groźniejsi. W 88 minucie wydawało się, że Gryf zdobył bramkę wyrównującą, na szczęście przy tej okazji faulowany był Gruba i bramka została nie uznana.

Ostatecznie mecz zakończył się skromnym, ale zasłużonym  zwycięstwem naszej drużyny, po którym awansowaliśmy na 6 miejsce w ligowej tabeli.

Skład Wikęd Luzino: Miłosz Grubba – Maciej Borski, Sebastian Kowalski, Daniel Lisowski, Patryk Regulski –  Igor Wiczkowski (75′ Kacper Bartecki), Jakub Tobiaski, Jacek Wicon, Dariusz Mienik (88’ Łukasz Michałek),  Dawid Zadrowski (70′) Michał Fierka – Krystian Opłatkowski (85′ Paweł Czoska )