Wikęd przegrywa drugie ligowe spotkanie na wiosnę

IV liga. Jaguar Gdańsk – Wikęd Luzino 2:0

Drugą wiosenną porażkę zanotowali zawodnicy Wikęd Luzino, którzy w sobotę 5 maja w ramach 26 ligowej kolejki przegrali w Gdańsku z Jaguarem 0:2. Trener Lisewski kolejny raz zdecydował się wystawić w bramce Dominika Składowskiego. Wraz z wypożyczonym z Gryfa, Małolepszym  byli dwójką młodzieżowców, którzy zagrali od pierwszej minuty. Niestety mimo, że drużynie nie grozi spadek, ani nie zanosi się na awans, żaden z wychowanków GOSRiT Luzino nie wyszedł w pierwszym składzie. Naszych juniorów mogliśmy zobaczyć na boisku dopiero w ostatnich fragmentach meczu.

Spotkanie  w pierwszej połowie było w miarę wyrównane, ale żadnej z drużyn nie udało się pokonać dobrze broniących bramkarzy. Druga część meczu odbywała się już pod dyktando gospodarzy, którzy na długo zamknęli gości na własnej połowie, ale na gole musieliśmy czekać do 66 minuty. Sytuację bramkową poprzedziła świetna okazja Wikędu, kiedy to po wzorowo rozegranym kontrataku, znakomitą sytuacje miał Opłatkowski, ale jego  strzał pewnie obronił bramkarz gospodarzy, po czym szybko wznowił akcję, po której w sytuacji sam na sam, Składowskiego pokonał Szymański. Po tej bramce Jaguar zaczął grać jeszcze lepiej, czego efektem była druga bramka autorstwa Beleckiego. Po tym golu gospodarze trochę zwolnili, ale Wikęd tym razem nie był w stanie odwrócić losu meczu.

Po koniec spotkania trener Lisewski wpuścił na boisko dwóch naszych juniorów, Kędziorę i Dampsa oraz Zadrowskiego, ale wynik spotkania nie uległ zmianie i to Jaguar mógł się cieszyć z 3 punktów. Podsumowując, nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, tym bardziej szkoda, ze trener Lisewski w tak sprzyjającej ligowej tabeli, nie daję więcej szans luzińskiej młodzieży. Chciałoby się powiedzieć, że jeśli nie teraz to kiedy?

Skład Wikęd Luzino: Dominik Składowski – Paweł Rutkowski (75 ’ Marcin Kędziora), Maciej Bank, Sebastian Kowalski, Michał Dąbrowski –  Kacper Małolepszy (62′ Adrian Roppel), Marcin Maszota, Hennadii Karmazyn, Paweł Czoska,  Maksymilian Kenner (75′ Beniamin Damps ) – Krystian Opłatkowski (73′ Dawid Zadrowski),