Wikęd w poszukiwaniu wyjściowej jedenastki

W sobotę 2 lutego br. na obiektach COS OPO Cetniewo drużyna Wikęd Luzino spotkała się z zespołem MKS Władysławowo. Był to drugi sparing naszych zawodników przygotowujących się do rundy rewanżowej. Spotkanie, w którym zagrało 6 juniorów wygrali gospodarze 4:3.

W tym meczu nie mogła zagrać 6 zawodników, którzy w zeszłej rundzie byli etatowymi zawodnikami pierwszej jedenastki. Była to dobra okazja dla innych zawodników, zwłaszcza juniorów, do pokazania się trenerowi pierwszego zespołu.

Pierwsza połowa to w dużej mierze gra błędów i niedokładności, która jest normalna na tym etapie przygotowań. Mimo tego nasza drużyna potrafiła kilka razy ciekawie rozegrać akcję. Emocje pojawiły się pod koniec pierwszej połowy, gdy to nasza drużyna zdobyła dwie bramki. Pierwszą po to dobrze wykonanym rzucie wolnym zdobył Maciej Borski. Zaraz potem świetnie podanie, wracającego do normalnej dyspozycji Jakuba Tobiaskiego, wykorzystał Dawid Zadrowski. Przed przerwą gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem. Warto podkreślić, że w środku pola grał 16 letni Kacper Bornowski dla którego była to pierwsza okazja to gry w wyjściowym składzie Wikędu Luzino.

Po przerwie trener Paweł Radecki dokonał szeregu zmian, jednej wymuszonej, gdyż kontuzji doznał Dominik Składowski i w bramce musiał stanąć zawodnik z pola. Druga połowa to spora przewaga gospodarzy, którzy starali się wykorzystać przewagę fizyczną nad bardzo odmłodzonym składem Wikędu. W drugiej połowie widzieliśmy 4 bramki z czego jedną zdobyli zawodnicy z Luzina. Bardzo dobre zagranie z rzutu wolnego wykonanego przez 16 letniego Pawła Selonke wykorzystał pięknym uderzeniem z głowy Daniel Lisowski.

Za tydzień nasz zespół rozegra kolejny sparing tym razem z sąsiadem zza miedzy, drużyną Stolem Gniewino.

Skład w I połowie:

Składowski – zawodnik testowany, Lisowski, Dąbrowski, Kożyczkowski, Tobiaski, Bornowski, Zadrowski, Borski, Michałek, Kędziora

Skład w II połowie:

Dąbrowski – Borski (Wolski), Lisowski, Landowski, zawodnik testowany, Bank, Zadrowski (Mienik), Selonke, Michałek (Kędziora), Droździel, Rutkowski.