Wikęd wygrywa z Arką Gdynia

IV liga. Wikęd Luzino – Arka II Gdynia 2:1

W sobotę 3 listopada w Luzinie doszło do pojedynku pomiędzy zespołami sąsiadującymi ze sobą w tabeli. Zespół Wikędu co prawda kontynuuję serię meczy bez porażki lecz przystępował do tego meczu bez dwóch podstawowych zawodników ( Czoska i Maszota).

Mimo to początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy. Już w piątej minucie bramkę zdobył Daniel Lisowski. Wykorzystał on zamieszanie w polu karnym, które miało miejsce po rzucie rożnym. Kilka minut później w sytuacji sam na sam znalazł się Krystian Opłatkowski, który jednak nie zdołał pokonać bramkarza gości. W dalszej części pierwszej połowy to drużyna gości przejęła inicjatywę. Konsekwencją tego była bramka wyrównująca. Przed przerwą jednak to Wikęd był bliżej prowadzenia lecz szczęścia zabrakło Michałowi Fierka.

Po przerwie mecz zmienił swoje oblicze. Wikęd Luzino utrzymywał się przy piłce i starał się wyjść na prowadzenie. Jednak to indywidualny błąd obrońcy Arki Gdynia otworzył drogę do bramki. Opłatkowski zachował zimną krew i uderzeniem z 16 metrów pokonał bramkarza z Gdyni.

Zaraz po bramce na boisku pojawił się wracający po kilkumiesięcznej przerwie Jakub Tobiaski, który bardzo szybko pokazał, że po kontuzji nie ma już śladu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć to Wikęd miał jeszcze kilka groźnych okazji do podwyższenia wyniku.

Warto dodać, że ponownie w pierwszym składzie wystąpił 16 letni Łukasz Michałek, a w drugiej połowie pojawił się również 15 Kacper Bornowski.

W drużynie arki w tym spotkaniu wystpiło kilku zawodników znanych z boisk Ekstraklasy. Najbardziej znani z nich to: Marcus Da Silva oraz Dimitr Boddanov, który nie dokończył tego meczu po otrzymaniu dwóch żółtych kartek

Skład:

Składowski – Borski, Lisowski, Kowalski, Bank, Fierka (Bornowski), Mienik (Mienik), Wicon, Dąborwski, Michałek (Korzyczkowski), Opłatkowski (Zadrowski)