Wikęd wygrywa z Cartusią

IV liga. Wikęd Luzino – Cartusia Kartuzy 1:0 ( 1:0)

Br. 11’ Opłatkowski

Drugi wiosenny komplet punktów zainkasowali zawodnicy Wikęd Luzino, którzy w sobotę 14 kwietnia br. roku w ramach 23 kolejki IV ligi, pokonali na własnym boisku Cartusię Kartuzy 1:0. Jedynego gola dla podopiecznych trenera Lisewskiego zdobył w 11 minucie Krystian Opłatkowski, który pokonał bramkarza gości pięknym strzałem z ponad 18 metrów. Nie był to łatwy mecz dla naszej drużyny, która mocno zdeterminowana ruszyła na gości od pierwszej minuty meczu. Gospodarze, zwłaszcza w 1 połowie, prowadzeni przez najlepszego na boisku Pawła Czoska, powinni zdobyć jeszcze kilka goli, ale zawodziła skuteczność.

Drugą część meczu również lepiej zaczął Wikęd, ale nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Na dodatek mecz wyraźnie zaczął się zaostrzać, czego konsekwencją była czerwona kartka dla Michała Fierki, który w 70 minucie , musiał opuścić boisko po uderzeniu przeciwnika bez piłki. Od tego momentu groźnie zaczęli atakować goście. W obozie Luzinian zrobiło się trochę nerwowo, tym bardziej, że od 67 minuty na boisku grało aż 3 juniorów. Na szczęście obrona Wikędu, dyrygowana przez doświadczonego Artura Pranga, nie dała się dzisiaj zaskoczyć i kolejny komplet punktów został w Luzinie.

Skład Wikęd Luzino: Pranga- Dąbrowski, Kowalski, Bank, Murakowski- Kenner ( 64’ Rutkowski), Karmazyn, Czoska, Fierka, Roppel ( 70’ Kożyczkowski Michał)- Opłatkowski ( 67 Damps)

Bardzo ciekawie zapowiada się następny mecz Wikęd-u, który w niedzielę 22.04.2018 o godz. 15.00 zagra w Stężycy z liderem rozgrywek, miejscową Radunią. Warto dodać, że w Stężycy gra wychowanek GKS Luzino, Patryk Kotłowski .

Kolejne zawody na własnym boisku podopieczni trenera Lisewskiego, zagrają w środę 25.04.2017 z Gryfem Słupsk. Początek meczu zaplanowano na godz. 16.30. Już dzisiaj zapraszamy na ten bardzo ciekawy mecz.