Wikędu Luzino remisuje z liderem IV Ligi

Na początek wiosny – podział punktów w zimowej scenerii Bez bramek, ale nie bez emocji, zakończyła się inauguracja wiosny dla piłkarzy Wikędu i Kaszubii Kościerzyna. W ramach 18. kolejki IV ligi RWS Investment Group, przy nieoczekiwanie silnych opadach śniegu, oba zespoły miały spore kłopoty z zachowaniem płynności gry, ale tworzyli swoje sytuacje.

W pierwszej połowie piłkę z linii bramkowej Wikędu wybijał Daniel Lisowski, z kolei pod bramką gości zimnej krwi zabrakło Łukaszowi Murakowskiemu w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gra była wyrównana, każda z drużyn próbowała się odnaleźć w trudnych warunkach, w końcówce pierwszej odsłony lekka przewaga Kaszubii nie przyniosła jednak efektu bramkowego.

Po zmianie stron gospodarze zagrali głębiej, ale padający śnieg częściej był ich sprzymierzeńcem, zmuszając do błędów zawodników z Kościerzyny, którzy dalekimi podaniami lub grą skrzydłami próbowali pozycję lidera ligowej tabeli. To się jednak nie udało, a bezbramkowy remis i podział punktów obu zespołom pozostawił lekki niedosyt po niewykorzystanych sytuacjach.

Skład Wikędu: Barczak – Damps (M), Regulski, Lisowski, Michał Kożyczkowski (20. Rhode, 46. Maciej Kożyczkowski) – Barzowski – Borski (70. Kędziora (M)), Wicon (K), Formela (M), Dąbrowski – Murakowski (65. Godula)