Wygrana w kolejnym sparingu

W sobotę 9 lutego w samo południe,drużyna Wikęd Luzino rozpoczęła kolejny sparing przygotowujący do rundy rewanżowej sezonu 2018/2019. Tym razem sparingpartnerem był zespół Stolemu Gniewino, a mecz rozegrany został na boisku koło hotelu Mistral. Obie ekipy przystąpiły do meczu bez kilku podstawowych zawodników.

Nie było to jedna widoczne na boisku. Mecz zwłaszcza w pierwszej połowie rozgrywany był w niezłym tempie. Już na samym początku gospodarze mogli objąć prowadzenie lecz w sytuacji sam na sam, klasę pokazał wracający Michał Katzor. Zaraz potem przed szansą na otwarcie wyniku stanął Mateusz Dąbrowski, lecz nie zamienił on rzutu karnego na bramkę. Wikęd mimo gry w młodym składzie dobrze się prezentował. Na środku obrony swoje pierwsze kroki w piłce seniorskiej stawiał wracający po 1,5 rocznym pobycie w Salosie Szczecin Dawid Siebert, a z przodu szans na gole szukali Marcin Kędziora oraz Łukasz Michałek.

Mimo kilku ciekawych sytuacji z naszej strony to gospodarze pierwsi zdobyli gola, wykorzystując błąd w kryciu przy stałym fragmencie gry.

Po przerwie gra stałą się bardziej szarpana, ale to Wikęd potrafił wykorzystać swoje okazje. Wpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył Daniel Lisowski, a kilka minut później rzut karny wykorzystał Michał Dąbrowski. Pod koniec bardzo ładną bramkę zdobył niespełna 17letni Wiktor Droździel, który po ograniu obrońcy ładnym uderzeniem na dalszy słupek ustalił wynik na 3-1.