Za nami aktywny tydzień na obiektach GOSRiT

Drużyny GOSRiT mają za sobą tydzień treningów z nowymi obostrzeniami sanitarnymi, które pozwoliły przeprowadzić naszym trenerom zajęcia w większych grupach.

Najmłodsze grupy z roczników 2009 i 2008 trenują na boiskach typu Orlik w Luzinie i w Kębłowie w podziale na dwie grupy po 8-10 osób. Na tego typu obiektach maksymalnie może przebywać 14 osób plus 2 trenerów.

Na obiektach treningowych przy GOSRiT obostrzenia w przypadku podziału pełnowymiarowego boiska piłkarskiego na dwie połowy pozwalają na przebywanie 16 osób + 3 trenerów na każdej z nich. Z 5 metrowym buforem na boisku może przebywać nawet do 32 osób. W przypadku boiska bez podziału, przebywać mogą 22 osoby i 4 trenerów. Wedle tych zaleceń treningi odbyły zespoły ze wszystkich naszych drużyn młodzieżowych, Akademii Piłkarskiej Karola Piątka, rezerw Wikędu Luzino, zespołu II ligi Kobiet, a także Buczki.

Ponadto z naszych obiektów skorzystał II-ligowy Gryf Wejherowo, który jeszcze uczestniczy w rozgrywkach sezonu 2019/2020. Natomiast pierwsze treningi poprzedzające przygotowania do nowego sezonu 2020/2021, w tym tygodniu rozpocznie IV-ligowy Wikęd Luzino. Podopieczni Tomasza Bronera zakończyli już ligowe zmagania podobnie jak wszystkie nasze drużyny.