Za nami kolejne spotkanie w Luzinie w ramach projektu Erasmus +

W dniach 9-13.04.2018  w Luzinie odbyło się kolejne  spotkanie w projekcie „SPORT 4 ALL” w ramach programu ” Partnerstwa sportowe i partnerskie”, Erasmus +. W projekcie, gdzie liderem jest działające przy GOSRiT Luzino, Stowarzyszenie Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne uczestniczą organizację z 5 krajów, liderzy w swoim regionie w prowadzaniu innowacyjnych projektów skierowanych do dzieci i młodzieży z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Tym razem do Luzina przyjechało po 6 przedstawicieli organizacji z Polski, Cypru, Rumunii, Turcji i Serbii, które odgrywają strategiczną rolę w dziedzinie sportu w swoich regionach .

W trakcie ich pobytu w OSP Luzino odbyły się warsztaty , które miały na celu wypracowanie innowacyjnego sposobu promowania aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży, zwłaszcza tej zagrożonej wykluczeniem społecznym.

Ponadto była też okazja do wspólnej aktywności sportowej na Hali Widowiskowo – Sportowej w tym uczestnicy projektu brali udział w treningu luzińskiej sekcji kickboxingu. Tam pod okiem trenera Rafała Karcza była okazja do sparingu z naszą mistrzynią, Zuzią Kalbarczyk, z której  to skorzystało kilka osób.

Oprócz tego przebywający w Luzinie trenerzy AEL Limasol ( ubiegłoroczny uczestnik Ligi Europy) przeprowadzili trening piłkarski z drużyną juniora młodszego GOSRiT el professional Luzino.

W planach była też wycieczka do Gdańska, w tym zwiedzanie ECS, Starego Miasta oraz Stadionu Energa Gdańsk oraz Muzeum Lechii Gdańsk. Była też okazja do spotkania z Radosławem Michalskim – prezesem pomorskiego ZPN, który w trakcie swojej bogatej kariery sportowej grał w Limasol.

Podsumowanie projektu nastąpi we wrześniu w Limassol na Cyprze.

Koordynatorem projektu jest Paweł Radecki, który wraz z Magdą Kołacz, Maksymem Graczyk, Pawłem Hinz, Moniką Drabik i dyrektorem GOSRiT Luzino, Piotrem Klecha reprezentowali naszą organizację w tym projekcie.

Więcej o projekcie na: http://www.bpe.biz.pl/kts-k/tr/proje-hakkinda-bilgi/

Info ze strony AEOL Limasol : http://www.ael-fc.com/2018/04/%ce%b7-%ce%b1%ce%b5%ce%bb-%cf%83%cf%84%ce%bf-sport-4-all-%cf%84%ce%bf%cf%85-erasmus/