Za nami siódma edycja lotos Junior Cup

W niedziele 23 czerwca br. na Stadionie Energa Gdańsk już po raz siódmy odbył się Turniej Lotos Junior Cup.

O puchar i miejsce na podium turnieju walczyło 17 drużyn, które trenują w ośrodkach w: Białymstoku, Bytowie, Chojnicach, Elblągu, Kartuzach, Luzinie, Gdańsku (APLG), Malborku, Nowym Dworze Gdańskim, Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Gminie Pruszcz Gdański i Ustce. W tym roku, pierwszy raz zaprezentowali się zawodnicy z Czechowic-Dziedzic i Jasła, gdzie w połowie maja otwarto dwa nowe ośrodki treningowe. Skład uzupełniły dwie drużyny dziewcząt – PPzL Ladies i Gdańsk Ladies

Tym razem w imprezie rywalizowali zawodnicy GOSRiT 2007 Luzino, prowadzeni wspólnie przez Mateusza Cytryniaka i Piotra Jasielskiego. Dobre wrażenie na tej imprezie zostawili młodzi luzińscy zawodnicy, którzy mimo , że zostali sklasyfikowani na dalszym miejscu , ich gra mogła się podobać, a to w tym wieku jest najważniejsze .

Nasz zespół wygrał w turnieju z Pomezanią Malbork 2:0, UMKS „Trójka” Czechowice-Dziedzice 3:0, zremisował z KP Starogard Gdański  1:1 oraz przegrał z Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:0 , Cartusią Kartuzy 2:0 i Concordią Elbląg 1:0. Gdyby nasza drużyna wygrała ten ostatni mecz, mając ku temu kilka okazji, to ona wyszłaby z grupy na 2 miejscu i grała o medale. A tak to ekipa  z Elbląga ostatecznie zakończyła turniej na drugiej lokacie.

Imprezę wygrał zespół MOP Białystok