Żaneta Stenka z GOSRiT Luzino Mistrzynią Polski w kickboxingu!

W dniach 4-6 września w oddalonej o ponad 750 km od Wejherowa Krynicy Zdrój, odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów starszych (zawodników do 15 roku życia) w kickboxingu w formułach pointfighting i light contact. Powiat Wejherowski reprezentowały dwa Kluby – Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe oraz GOSRiT Luzino. Wszyscy uczestnicy z wymienionych klubów to wychowankowie trenera Rafała Karcz.

Pierwszego dnia Mistrzostw odbyła się rywalizacja w formule light contact, czyli w walce ciągłej na planszy. Bezkonkurencyjna okazała się w kategorii + 65 kg Żaneta Stenka, która wszystkie swoje walki wygrała przed czasem – przewagą techniczną (15 pkt przewagi) oraz RSC (niezdolność przeciwniczki do walki).

Kolejnego dnia Mistrzostw odbyła się rywalizacja w systemie pointfighting (walka przerywana). Tam ponownie klasą błysnęła Żaneta, która również wygrała walki przed czasem przewagą 10 punktów i została po raz drugi Mistrzynią Polski, tym razem w formule pointfighting. Tym samym, Żaneta obroniła tytuł w formule pointfighting z poprzedniego roku z Węgrowa.

W dobrym stylu brązowy medal wywalczył Kacper Labudda w formule pointfighting (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe), który dostał się do półfinału, wygrywając walkę z zawodnikiem ze Świdnika 8:3, niestety w półfinale uległ zawodnikowi z Częstochowy.

W zawodach wzięło udział prawie 200 zawodników z ponad 40 polskich klubów kickboxingu. Wyjazd na turniej do Krynicy Zdrój wspierała drogą dotacji Gmina Luzino oraz Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Gdyni.

Kickboxerów z Wejherowa i Luzina czekają kolejne, bardzo ważne sprawdziany. MP w Krynicy były pierwszymi zawodami krajowymi w dobie pandemii koronawirusa. Zachowane były wszelkie środki ostrożności, higieny i bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi organów państwowych.

Już 25-27 września w Mysiadle odbędą się kolejne Mistrzostwa Polski w kickboxingu, tym razem kadetów młodszych i starszych w formule kick-light (walka z dozwolonymi kopnięciami low kick na uda), w październiku rywalizację wznawiają juniorzy i seniorzy i tam również Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe i GOSRiT Luzino będą mieli swoich reprezentantów.

Można jeszcze zapisać się na treningi do sekcji w Wejherowie i Luzinie. Informacje www.sportwejherowo.pl