Znakomita organizacja i frekwencja na Pomerania Trail. Barłomino 2020

Zakończył się znakomicie zorganizowany bieg Pomerania Trail, który w sobotę odbył się na terenie naszej gminy. Start i meta zawodów zorganizowana została w Stajni Barłomino. Biegacze rywalizowali na dystansach: 12, 25, 43 i 64 kilometry.

Zwycięzcą koronnego dystansu  PT 63km został Arek Ostaszewski (Niesamowity czas 5:35:24)

Impreza była współorganizowana przez GOSRiT Luzino i Pomorski LZS i została dofinansowana przez Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Powiat Wejherowski. W imprezie pomagało również Nadleśnictwo Strzebielino, niezastąpienie strażacy OSP Luzino oraz wolontariusze z sekcji sportów walki Rafała Freitaga.

Blisko 600 biegaczy, którzy ze względu na pandemie podzieleni zostali  na kilka grup, zdecydowała się w tym roku zmierzyć z naszymi Kaszubskimi Górami.

Wśród uczestników nie zabrakło mieszkańców Gminy Luzino. Wśród nich najlepszy wynik osiągnął, reprezentujący GOSRiT Luzino, Piotr Kotłowski na dystansie 12 km. zajął 10 miejsce co dało mu najlepszy wynik w kategorii M 18-29.

Największe wyzwanie, dystans 64 km., podjęli dwaj mieszkańcy Luzina KLAS BARTŁOMIEJ, OSSOWSKI ARKADIUSZ.

Nagrody dla uczestników biegu wręczał m in. Piotr Klecha- dyrektor GOSRiT Luzino oraz Marek Wróbel główny organizator zawodów.