Znakomity występ GOSRiT 2009 Luzino na Turnieju Lotos Junior Cup

W niedziele 29 sierpnia na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku odbyła się 8 edycja prestiżowego turnieju Lotos Junior Cup. GOSRiT 2009 Luzino, w stawce 14 drużyn zajął znakomite 4 miejsce, będąc jedynym zespołem ze środowiska wiejskiego.

W turnieju udział wzięły kluby objęte  programem Piłkarska Przyszłość z Lotosem, który w Luzinie funkcjonuje od 2014 roku.   

 Podczas losowania, które odbyło się na samym środku stadionu, los skojarzył naszą drużynę z zespołami reprezentującymi zdecydowanie większe ośrodki: Concordia Elbląg, Żuławy Nowy Dwór Gdański, Jaguar Gdańsk oraz Jantar Ustka.

W pierwszym meczu z Concordią Elbląg , nasi zawodnicy dali się zaskoczyć i bardzo szybko straciliśmy dwie bramki. Następnie mecz wyrównał się, a zawodnicy z Luzina coraz częściej dochodzili do głosu. Niestety nie udało się odwrócić losów spotkania  a rywale w końcówce podwyższyli prowadzenie do trzech goli.

Drugi mecz z ekipą z Żuław , to już pokaz naszej dobrej gry i kilka zdobytych bramek pozwoliło nabrać pewności siebie. Przed kolejnymi zawodami

Mecz z drużyną z Gdańska był niezwykle wymagający. Rywale to dobry, ograny zespół, który należał do faworytów do zwycięstwa w cały turnieju. Początek spotkania to bardzo dobra gra naszej drużyny. Piękną bramkę zdobył Arkadiusz Bullman, który samodzielnie poradził sobie z trzema obrońcami rywali, następnie umieścił piłkę w bramce. Niestety dwa błędy w defensywie spowodowały, że trzy punkty zdobył zespół gospodarzy.

Ze względu na wyniki w ostatnich meczach, pojedynek z drużyną z Ustki decydował, która z drużyn miała wejść do strefy pucharowej. Mecz był dość wyrównany, jednak to nasi zawodnicy zdobyli bramkę, a konkretnie uczynił to Michał Białobrzeski. W końcówce rywale mieli swoje okazje lecz doskonała postawa Bartka Joryna pozwoliła nam utrzymać prowadzenie.

W ćwierćfinale rywalizowaliśmy z zespołem MOS  Białegostok. Rywal postawił wysokie wymagania nie mniej jednak nasz zespół nie pozostawał dłużny. Konieczna była dogrywka, gdyż w regulaminowym czasie nie padła żadna bramka. Już na początku dogrywki piękną akcję przeprowadził Adam Plichta, który po rozegraniu akcji z partnerami zdobył bramkę na 1-0. Rywale zaciekle atakowali lecz tym razem w bramce bardzo dobrze prezentował się Konrad Teclaf.

Był to jednak o jeden mecz za dużo dla naszych chłopaków. Krótki czas na regenerację nie wystarczył. W półfinale ponownie spotkaliśmy się z ekipą Jaguara Gdańsk i mimo początkowo dobrej postawy rywale w końcówce meczu rywale okazji się za silni dla naszego zespołu

W meczu o trzecie miejsce, zagraliśmy ponownie z zespołem Concordi Elbląg, szybko wyszliśmy na prowadzenie za sprawą Michała Białobrzeskiego, który wykorzystał podanie od Arka Bullmana. Rywale wyrównali bramką zdobytą z rzutu karnego. Mecz był bardzo wyrównali lecz to zespół z Elbląg w końcówce meczu przechylił szale na swoją stronę pokonując GOSRiT 3:1. Ostatecznie podopieczni trenera Pawła Radeckiego zajęli 4 lokatę pozostawiając za sobą znacznie większe ośrodki

Nasza postawa zasługuje na duże uznanie. W tak zacnym gronie, gdzie gościły min. zespoły z Szczecina, Gdańska, Białegostoku, Jasła, Malborka, Chojnic czy Starogardu Gdańskiego, mały wiejski klub LZS-u udowodnił, że szkolenie w naszym klubie stoi na wysokim poziomie i nie mamy czego się wstydzi w konfrontacji z dużymi klubami.

 Skład GOSRiT 2009 Luzino na turniej Lotos Junior Cup Joryn Bartłomiej, Konrad Teclaf, Jakub Krefta, Adam Plichta, Mateusz Gruba, Oliwier Derkowski, Szymon Kendziora, Mateusz Kieliński, Michał Białobrzeski, Arkadiusz Bullman, Dawid Bacławski, Mikołaj Janca. Trenerzy Paweł Radecki, Maciej Kożyczkowski

Warszawa, 29.08.2021
MG 13 MARCIN GORTAT CAMP DZIECI KOSZYKOWKA
MARCIN GORTAT CAMP FOR KIDS BASKETBALL
NZ
FOT. JAKUB GRUCA / 058sport.pl