Zuzia Kalbarczyk Międzynarodowym Mistrzem Litwy w kickboxingu

Międzynarodowe Mistrzostwa Litwy, które odbyły się w  Wisaginii były pierwszym międzynarodowym startem  dla zawodników  sekcji kickboxingu w  2018 roku. Turniej LITWA OPEN przyciągnął ponad 230 zawodników w  formule K-1 rules oraz kick-light z  takich krajów jak: Łotwa, Mołdawia, Rosja, Białoruś, Polska oraz oczywiście gospodarze. Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe oraz GOSRiT Luzino wystawiło wspólną reprezentację, która wywalczyła 3 medale, w  tym dwa złote. Pierwszy tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Litwy powędrował do Nikoli Siecińskiej z Rybna, która nie zagrożona po zwycięstwie nad zawodniczką z  Litwy (wygrana przez RSC) stanęła na najwyższym stopniu podium w  kategorii kadetek starszych do 50 kg.

Kolejnym tytułem może pochwalić się starsza koleżanka Nikoli, Zuzia Kalbarczyk z Kębłowa, która wśród juniorek w  kat. do 65 kg zdecydowanie wygrała swoje walki, w  tym finał z  reprezentantką Łotwy. Finał Zuzi, podobnie jak i  Nikoli, można zobaczyć na klubowym Facebooku.

Dobrze zaprezentował się Adam Wróbel (WSS, mieszkaniec Luzina), który stoczył prawdopodobnie swój najlepszy pojedynek w  dotychczasowej karierze, niestety jednak przegrany, ale z  bardzo wymagającym przeciwnikiem. Adam wcześniej zapewnił sobie też brązowy medal w  kategorii do 79 kg seniorów. Podsumowując, na Litwie zaprezentowaliśmy dobry kickboxing, a  złote medale dziewczyn są tego potwierdzeniem. Podziękowania za pomoc organizacyjną w  wyjeździe należą się Przemkowi Krause – dziękujemy!