Zwycięstwo na inaugurację rundy wiosennej

W sobotę 9 marca drużyna Wikęd Luzino rozpoczęła rundę rewanżową IV ligi. Drużyna gospodarzy przystępowała do meczu w nieco okrojonym składzie (kontuzje Maszoty i Czoski) lecz od pierwszej minuty tworzyła dobrze współpracujący organizm.

Mecz odbywał się w trudnych warunkach pogodowych, nie przeszkadzało to jednak zawodnikom na stworzenie niezłego widowiska.

Zespół gości wyszedł na mecz bardzo zmotywowana, jednak zawodnicy Wikędu wykazali się dużą dojrzałością i nie pozwalali zawodnikom Gedanii na tworzenie klarownych sytuacji.

Gospodarze grali cierpliwie wyczekując właściwego momentu na zadanie decydującego ciosu. Pod koniec pierwszej połowy w świetnej sytuacji znalazł się Michał Fierka (już w 7 minucie zmienił kontuzjowanego Krystiana Opłatkowskiego) ale jego uderzenie z głowy minimalnie było niecelne.

Druga połowa to przede wszystkim bardzo dobra gra w obronie zespołu Wikędu, który nie dopuszczał rywali pod własne pole karne. Za to zespół Luzina był skuteczny pod bramką Gedanii. Przytomne zachowanie Michała Fierki, który opanował bezpańską piłkę i Wikęd cieszył się z zasłużonego prowadzenia.

Koniec meczu to próby zespołu z Gdańska na wyrównanie wyniku meczu lecz na posterunku był Dominik Składowski, który pewnie wychodził do dośrodkowań i nie pomylił się ani razu.

Warto podkreślić, że przy okazji tego meczu dwóch naszych wychowanków zadebiutowało w pierwszym zespole. W 65 minucie na boisku pojawił się 16letni Paweł Selonke. Kilka minut później zadebiutował Dawid Siebert. Są to koleni młodzi zawodnicy, którzy mają okazję ogrywać się w seniorskiej piłce.

Skład:

Składowski – Wańczuk, Dąbrowski, Bank, Kożyczkowski, Wicon, Mienik, Zadrowski (Selonke), Kędziora (Borski), Dąbrowski (Siebert), Opłatkowski (Fierka)