Zwycięstwo przy pełnych trybunach

1. kolejka IV ligi RWS Investment Group
Foto: Pogoń Lębork
Inauguracja sezonu w Luzinie okazała się zwycięska dla naszego zespołu. Grając z aż trzema nowymi zawodnikami w podstawowej jedenastce, od samego początku meczu Wikęd grał pewnie i spokojnie, tworzył sytuacje – zarówno z gry, jak i po stałych fragmentach. W 18. minucie indywidualną akcję Mateusza Dąbrowskiego na premierową bramkę sezonu zamienił kapitan Rafał Siemaszko. Kolejne sytuacje mieli Wojciech Wilczyński i Jakub Krefft, ale piłka po ich strzałach mijała minimalnie bramkę rywali.
Ci z kolei próbowali zaskoczyć defensywę gospodarzy długimi zagraniami na napastników, ale linia obrony, mimo szybko obejrzanych trzech żółtych kartek, nie dawała się zaskoczyć i w porę reagowała. Obraz gry nie uległ zmianie także po przerwie, Wikęd nadal mocno atakował, środkowi pomocnicy kreowali sporo okazji do zdobycia drugiego gola. W 48. minucie kolejna indywidualna akcja Dąbrowskiego i ruch bez piłki Szymona Skurata (na zdjęciu), otworzyły drogę do drugiej asysty i drugiej bramki naszego duetu ofensywnego.
Jeszcze kilka minut trwała zdecydowana przewaga zespołu Macieja Plińskiego, ale nieoczekiwanie to goście, strzałem z rzutu wolnego w 61. minucie zdobyli kontaktowego gola. I obraz meczu niemal kompletnie się odwrócił. Pogoń atakowała, Wikęd nie umiał odpowiedzieć, skutecznie się broniąc. Ostatnie 10 minut to już jednak znów pełna kontrola nad przebiegiem zdarzeń na boisku – bramki mogli strzelić Skurat, Tymoteusz Hirsch i Krystian Opłatkowski.
Wygrywamy pierwszy, bardzo ważny, mecz i zdobywamy pierwsze trzy punkty w sezonie 2022/2023. Za tydzień czeka nas mecz wyjazdowy – w sobotę, 13 sierpnia o 17:00 zagramy na wyjeździe z KS Wierzyca Decka Pelplin w drugiej kolejce sezonu.
Wikęd – Pogoń Lębork 2:1 (1:0)
Kichman – Wilczyński 🟨, Kostuch 🟨, Maszota 🟨 – Górniak (70. Opłatkowski), Mienik (46. Skurat 🟨), Petk, Krefft, Borski 🟨 (64. Murakowski) – Siemaszko ⚽⚽🟨 (89. Zaworski), Dąbrowski 🅰️🅰️ (87. Hirsch) oraz Pawłowski i Styn