GOSRiT el professional 2005 Luzino wygrywa w Wojewódzkim Finale Turnieju Piłkarska Kadra czeka LZS

Kolejny sukces zanotowali młodzi luzińscy piłkarze z rocznika 2005, którzy idąc z ślady swoich młodszych kolegów z rocznika 2007 również okazali się najlepszą drużyną na Pomorzu wygrywając Finał Wojewódzki Turnieju Piłkarska Kadra Czeka LZS.

Zawody, które rozegrano w Luzinie 3 lipca br. stały na wyjątkowo wysokim poziomie sportowym , ponieważ spotkały się tam najlepsze 4 zespoły z terenu naszego województwa nie tylko z LZS, które zajęły czołowe miejsca w ubiegłym sezonie w rozgrywkach 1 Wojewódzkiej Ligi JC2.

Podopieczni trenera Karola Piątka w drodze do zwycięstwa wygrali z  ULKS 2 Bytów 3:0, Jantarem Ustka 3:0 oraz zremisowały w najważniejszym meczu z Olimpijczyk  Kwakowo 1:1.

Do zawodników GOSRiT el profesional trafiły również nagrody indywidualne: Najlepszym bramkarzem uznano Jakuba Karczewskiego, najlepszym zawodnikiem Daniela Mikołajewskiego.

Nagrody dla młodych piłkarze wręczali: Piotr Klecha dyrektor GOSRiT Luzino i prezes Pomorskiego LZS oraz byli znakomici piłkarze, którzy swoją karierę rozpoczynali w klubach LZS: Rafał Kaczmarczyk i Karol Piątek.

Na szczególną uwagę zasłużył w tej imprezie zawodnik ULKS 2 Bytów, Bartosz Fils, który otrzymał nagrodę Fair Play za wyjątkowy gest. Młody zawodnik z Bytowa w meczu z Luzinem wykonywał rzut karny, który dla większości obserwatorów nie powinien zostać odgwizdany przez sędziego spotkania. Bartosz widząc, że podyktowanie „11” było błędem arbitra oddał piłkę naszemu bramkarzowi . za taki gest, rzadko spotykany na piłkarskich boiskach, Flis otrzymał na zakończenie turnieju wielkie brawa oraz nagrodę ufundowana przez Piotra Klecha – prezesa Pomorskiego LZS.