Kochanowo wygrywa XIX Turniej o Puchar Wójta Gminy Luzino

Już tradycyjnie w długi majowy weekend odbył się po raz XIX,  Turniej o Puchar Wójta Gminy Luzino dla drużyn sołeckich.  Najpierw w niedzielę 29 kwietnia w Milwinie i Zelewie rozegrane zostały eliminacje, z których po dwie najlepsze zespoły awansowały do finału. Ten rozegrany został 3 maja na Stadionie GOSRiT w Luzinie, tuż po zakończeniu Ogólnopolskiego Turnieju PIĄTEK CUP.

Zwycięzcami wyjątkowo zaciętej rywalizacji zostali zawodnicy z Kochanowa. Podopieczni Wiesława Konkola w wielkim finale pokonali Cyklopy Wyszecino 3:1. W finale pocieszenie , w meczu o 3 lokatę Zelewo wygrało z Robakowem 2:1. Najlepszym bramkarzem turnieju został Gruba Piotr (Kochanowo), najlepszym zawodnikiem : Bojke Damian ( Wyszecino).

Skład zwycięskiej drużyny z Kochanowa: Konkol Wiesław- grający kierownik drużyny, Sztorowski Dawid, Szotrowski Sławomir, Szotrowski Krystian, Okoń Kamil, Okoń Marcin, Cirocki Rafał, Najmuła Karol, Angel Łukasz, Lniski Adam, Miszka Radek, Stenka arek, Wendt Michał, Kwidziński Dawid, Bistroń Marcin, Gruba Piotr.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji odbyła się uroczystość wręczenia nagród, w której uczestniczył, obecny na finałowej rozgrywce Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino oraz Piotr Klecha– dyrektor GOSRiT Luzino i organizator rozgrywek sołeckich – Witold Dąbrowski.

Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody a najlepsza trójka komplet medali. Ponadto podziękowania otrzymali sędziowie: Mirosław Miotk , Rafał Magulski  i opieka medyczna, Rafał Wróblewski. Oddzielne podziękowania otrzymał p. Wacław Żywicki, za wieloletni udział w rozwoju sportu na terenie gminy Luzino oraz prowadzenie drużyny Milwino.

Końcowa kolejność XIX Turnieju o Puchar Wójta Gminy Luzino:

 1. Kochanowo
 2. Cyklopy Wyszecino
 3. Zelewo
 4. Robakowo
 5. Milwino
 6. Barłomino
 7. Sychowo
 8. Kębłowo

 

Wyniki eliminacji 29.04.2018

Milwino:

 1. Robakowo
 2. Wyszecino

3-4 Milwino, Sychowo

Zelewo:

 1. Zelewo
 2. Kochanowo

3-4 Kębłowo, Barłomino

Wyniki finałów 03.05.2018:

Półfinał:

Zelewo – Wyszecino 0:1

Kochanowo – Robakowo 2:1

Mecz o 3miejsce:

Zelewo – Robakowo 2:1

Mecz o 1 miejsce:

Cyklopy Wyszecino – Kochanowo 1:3