LLH GL DLA GOSRIT LUZINO

Ostatnia kolejka LLH GL dobiegła końca. 26 lutego zostanie podany  termin oficjalnego zakończenia i podsumowania futsalowych zmagań w luzińskiej hali GOSRiT. Zanim się jednak spotkamy, wręczymy nagrody i wyróżnienia, wypada podsumować mecze IX kolejki.

Barka Łebno musiała pokonać juniorów GOSRiT i czekać na przebieg pozostałych meczów, aby marzyć o wskoczeniu na podium. Pierwszą część zadania wykonali perfekcyjnie, pewnie pokonując Oskara Dampca i spółkę. Początek meczu był wyrównany, ale z każdą minutą grający bez rezerwowych młodzi piłkarze z Luzina tracili więcej sił, niż przeciwnicy i przełożyło się to na wysoki wynik: Barka wygrała aż 10:3.

O podium walczyli również Wejherowianie z Chopina. Ich przeciwnikiem był zespół Sołeckiej Barłomino, dla której była to ostatnia szansa na zdobycz punktową w tegorocznej edycji. Mecz miał jednostronny przebieg, a wynik 11:4 nie pozostawia wątpliwości, kto był stroną przeważającą. Determinacja w walce o podium wzięła górę nad ambicją i wolą walki Barłominian.

Rewelacja ligi, KS Kaszuby, jedyny zespół, który w całym cyklu znalazł sposób na mistrzów, również musiał walczyć o zwycięstwo, by zachować miejsce w pierwszej trójce. Z kolei Tiger Gym w przypadku zwycięstwa, przeskakiwał swoich sobotnich rywali w tabeli. Jednak od początku spotkania ton grze nadawali bardzo skoncentrowani koledzy Michała Roickiego, pewnie broniącego strzały Tygrysów i ostatecznie wygrali 6:0.

Zespół PhotoNasa, który znacznie więcej sobie obiecywał przed startem ligi, zmierzył się z GOSRiTem Luzino. Mistrzowie tegorocznej edycji, którzy już wcześniej zapewnili sobie tytuł, nie zwolnili tempa w ostatniej kolejce i wygrali 7:3, choć przez długie okresy, zwłaszcza pierwszej połowy, mecz był bardzo wyrównany. Kluczowe okazaly się pojedyncze momenty dekoncentracji młodego zespołu PhotoNasa.

W meczu zamykającym sezon 2017/2018, 4 Pory Roku stoczyły bardzo wyrównany pojedynek z Wikędem. Wejherowianie grali już podobne mecze: z Barką i KS Kaszuby, ale kończyły się one porażkami. Tym razem, także dzięki dłuższej, niż zwykle ławce rezerwowych, udało się utrzymać koncentrację i wygrać 6:5, także dzięki świetnej skuteczności Piotra Grabowskiego.

 

IX KOLEJKA – 17.02.2018

18:15  Barka Łebno – GOSRiT JA  10:3

19:05  Chopina Wejherowo –  Sołecka Barłomino 11:4

19:55  KS Kaszuby – Tiger Gym 6:0

20:45  PhotoNasa –   GOSRiT 3:7

21:35  4 Pory Roku – Wikęd Luzino 6:5

 

Tabela końcowa:

1             KTS-K GOSRiT Luzino           9             24           27

2             Chopina Wejherowo              9             19           35

3             KS Kaszuby                                9             19           13

4             Barka Łebno w                                 9             18           16

5             Wikęd Luzino q                                9             16           24

6             Tiger Gym Wejherowo                   9             14           -8

7             4 Pory roku q                                    9             12           1

8             PhotoNasa                                        9             6             -22

9             GOSRiT Luzino JA                          9             4             -44

10           Sołecka Barłomino                          9             0             -42