Salos Szczecin wygrywa w Luzinie

W pierwszy grudniowy weekend 2017 roku, odbył się kolejny turniej w z cyklu Sportbm/Kaszub Cup. Tym razem w ogólnopolskim towarzystwie o tytuł Mistrza Kaszub rywalizowali juniorzy młodsi. Z zaproszenia Pawła Radeckiego , organizatora turnieju, skorzystało 18 drużyn z całej Polski w tym m in. goście ze Szczecina i Warszawy. Po dwóch dniach sportowej rywalizacji, stojący na bardzo wysokim poziomie turniej, wygrali zawodnicy Salos Szczecin, którzy w ostatecznym rozrachunku wyprzedzili zespół Jaguar Gdańsk. Warto dodać, że gola decydującego o zwycięstwie Salos-u zdobył wychowanek GOSRiT Luzino, Dawid Siebert, który od tego sezonu gra w Szczecinie. Na najniższym stopniu podium stanął  Gryf Wejherowo, który okazał się minimalnie lepszy od drużyny prowadzone przez Rafała Kaczmarczyka, grającej dzisiaj pod nazwą Wikęd Luzino. Znakomicie w tym doborowym towarzystwie zaprezentował się zespół GOSRiT/ el professional Luzino. Zespół składający się z dwa lata  młodszych zawodników, uplasował się na 5 pozycji. Najlepszym  zawodnikiem imprezy został  –Damian Splitthof ( Wikęd Luzino), królem strzelców został Karol Baranowski  (Gryf Wejherowo), najlepszym bramkarzem: Florcza Norbert ( Salos Szczecin)

Głównym sponsorem tegorocznej edycji turniejów Kaszub Cup jest Sportbm. Ponadto imprezę wsparli: PZPN, Gmina Luzino, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Pomorski LZS, Protel, Wikęd, Farm Frites Poland .

Warto dodać, że w 8 letniej historii turnieju uczestniczyło w niej już ponad 24 00 młodych adeptów futbolu a patronat nad tym wydarzeniem objęli: Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski, Gabriela Lisius – Starosta Powiatu Wejherowskiego, Jarosław Wejer – Wójt Gminy Luzino, Krzysztof Jurgiel – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kazimierz Smoliński – Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa, Władysław Kosiniak – Kamysz– Przewodniczący Rady Głównej  LZS, Radosław Michalski – Prezes Pomorskiego ZPN, Piotr Klecha– Przewodniczący Pomorskiego LZS .

Warto dodać, że sobotnie zmagania oglądał m in. Wojciech Łazarek. Były selekcjoner Reprezentacji Polski był pod dużym wrażeniem umiejętności młodych piłkarzy.

Tabela końcowa Ligi Mistrzów:

1. Salos Szczecin

2. Jaguar Gdańsk II

3. Gryf Wejherowo

4  Wikęd Luzino

5. GOSRiT/el professional  Luzino

6.  Akademia Piłkarska KP Gdynia II

Tabela końcowa Liga Europy:

1. Jaguar Gdańsk

2. GKS Kowale  II

3. Gwardia Warszawa

4. Stolem Gniewino

5. Jantar Ustka

6.  Akademia Piłkarska KP Gdynia

Tabela końcowa Puchar Intertoto

1. UKS GAP Bruskowo  Wielkie

2. Salos II Szczecin

3. Bałtyk I Gdynia

4. Legion Warszawa

5. GOSRiT  Luzino

6.  Bałtyk II Gdynia

 

Zdjęcia z turnieju: https://we.tl/0TSK32ailQ

Więcej o cyklu Kaszub Cup: https://www.facebook.com/kaszubcup/?hc_ref=ARRXQpH_rtAKDqwEKKICJbpQQGOBq3bfFS0sXf0ZQppsgo-C7T3zQlohUH1DNqvkISk&fref=nf