Wielkanoc na Kaszubach!

https://www.facebook.com/events/260637788158585/

 

Wydarzenie jest kierowane do mieszkańców Gminy Luzino, a także do mieszkańców powiatu wejherowskiego w celu podtrzymania kaszubskich tradycji kulinarnych.

W przeglądzie biorą udział koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia oraz przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w zakresie agroturystyki i gastronomi. Podczas imprezy odbywa się konkurs na najpiękniejszą pisankę, palemkę wielkanocną i święconkę. Prezentowane są tradycyjne potrawy wielkanocne, odbywa się również kiermasz, dzięki któremu można nabyć wielkanocne wyroby rękodzielnicze i gastronomiczne. Kulminacyjnym momentem jest degustacja lokalnych potraw wielkanocnych, które zostały przygotowane dla wszystkich uczestników przeglądu. Tego dnia prezentowany jest również program artystyczny, który ma na celu promocję folkloru.

Podczas tegorocznej edycji wydarzeniu będzie towarzyszyć konkurs kulinarny „Smacznie i tradycyjnie na kaszubskiej drodze”. Serdecznie zapraszamy!

 

https://www.telewizjattm.pl/dzien/2019-03-29/49936-przed-nami-wielkanoc-na-kaszubach-quot.html?play=on&fbclid=IwAR13iQGODRgnO4Pxj2-f5pFvjcZi83LFsUPQ0LQnqTTBpFWrtsxsf0zugJE