Wikęd zagra z liderem IV Ligi „RWS INVESTMENT GROUP”

Po 106 dniach bez ligowej piłki, na boisko wracają piłkarze KTS-K Wikęd, którzy w niedzielę, 7 marca o godz. 13.00 rozegrają mecz 18. kolejki IV ligi RWS Investment Group, a w roli gości wystąpi zespół lidera tabeli – KS Kaszubia Kościerzyna.

Cały okres przygotowawczy zespół Tomasza Bronera trenował na własnych obiektach rozgrywając wyjazdowe mecze sparingowe kolejno z: Chojniczanką II Chojnice, Arką Gdynia CLJ U-18, Orkanem Rumia, Stolemem Gniewino, Pogonią Lębork, Jaguarem Gdańsk, MKS Władysławowo i Gryfem Słupsk. Wyniki tych meczów nie były istotne, szczególnie tych rozgrywanych w śnieżnych warunkach, ważniejsze było zgranie zespołu w nowym składzie.
Zmian w seniorskiej drużynie Wikędu zaszło sporo – odeszli Tycjan Smolak (powrót do Bałtyku Gdynia), Paweł Czoska (zakończenie kariery) i Dawid Zadrowski. W całym okresie przygotowawczym nie uczestniczyli też kontuzjowani Dawid Siebert i Mateusz Pietrucha.
 
W kadrze pojawiło się za to czterech młodzieżowców, w tym trzech juniorów: Marcin Kędziora (r. 2000), Kacper Bornowski (r. 2002), Mikołaj Nastały (r. 2002) i bramkarz Jakub Karczewski (r. 2005) oraz nowi zawodnicy: bramkarz Bartłomiej Barczak (r. 1992), wychowanek Unii Gniewkowo, mający za sobą grę w Lechii Gdańsk i Zniczu Pruszków; wracający po półrocznym pobycie w GKS Przodkowo Mateusz Dąbrowski (r. 1993), grający w przeszłości w Arce Gdynia, Radomiaku Radom, Gryfie Wejherowo); Kamil Godula (r. 1996), wychowanek Orła Choczewo, mający za sobą występy w Arce Gdynia i Gryfie Wejherowo; oraz Piotr Sienkiewicz (r. 1997), wychowanek Wigier Suwałki, ostatnio grający w usteckim Jantarze. Kadra zespołu liczy łącznie 26 zawodników, zatem rywalizacja o miejsce  w wyjściowej jedenastce nabrała na sile – miejmy nadzieję, że z korzyścią dla zespołu, dla rozwoju coraz liczniejszej grupy młodzieży i dla wyniku: luzinanie nadal liczą się w walce o Top Ten, co zapewni utrzymanie w lidze na następny sezon.