Zapraszamy na Charytatywną zbiórkę elektrośmieci!

Masz starą lodówkę, komórkę, klimatyzator  lub komputer?   Nie wyrzucaj ich do śmietnika, ani tym bardziej nie wywoź do lasu. Przekaż elektrośmieci na szczytny cel!

 

Już w najbliższy piątek i sobotę 24/25.09.2021 na parkingu przy Orlik Luzino od strony Parku im. Gerarda Labudy odbędzie się zbiorka elektrośmieci, z której dochód zostanie przekazany dla małej Matyldy, mieszkanki Luzina . Zbiórka odbywać się będzie w piątek w godzinach 15.00-18.00 oraz w sobotę od 9.00 do 12.00. Dzięki współpracy GOSRiT Luzino, Pomorskiego Zrzeszenia LZS oraz firmy ECO HARPOON, 10% wartości zebranych elektrośmieci wesprze szczytny cel.

Wyrzucanie elektroodpadów powoduje nie tylko zanieczyszczenie środowiska naturalnego, ale także znacząco utrudnia odzyskiwanie surowców. Masz starego laptopa, lodówkę lub klimatyzator? Nie wyrzucaj ich do śmietnika, ani tym bardziej nie wywoź do lasu. Zadzwoń do nas – sprzęt odbierzemy od Ciebie bezpłatnie!

Odbieramy:

Wielkogabarytowe urządzenia AGD: chłodziarki, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, grzejniki elektryczne oraz klimatyzatory i wentylatory.

Małogabarytowe urządzenia AGD: odkurzacze, maszyny dziewiarskie, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, noże elektryczne, suszarki, depilatory, golarki, zegarki oraz wagi.

Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny: komputery, drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, terminale, aparaty telefoniczne – tradycyjne i komórkowe.

Sprzęt RTV: radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, sprzęty hi-fi, wzmacniacze i instrumenty muzyczne.

Narzędzia elektryczne i elektroniczne: wiertarki, piły, maszyny do szycia, narzędzia do obróbki drewna i metalu, narzędzia do nitowania, skręcania, spawania, lutowania, rozpylania oraz kosiarki.

Zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy: kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video, kieszonkowe gierki, komputerowo sterowane urządzenia do ćwiczeń sportowych, automaty na żetony.

Przyrządy medyczne: sprzęt do dializoterapii, radioterapii, badań kardiologicznych, wentylacji płuc, zamrażarki laboratoryjne, testery płodności i inne elektryczne urządzenia medyczne.

Przyrządy do kontroli: czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, urządzenia pomiarowe i panele kontrolne.

Automaty do wydawania: napojów, słodyczy oraz bankomaty.

Przewody elektryczne i elektroniczne.