Znakomity występ KGW Zelewo i KGW Kochanowo podczas II Pomorskiej Spartakiady KGW w Chmielnie

Z inicjatywy Pomorskiego LZS w Chmielnie odbyła się II Pomorska Spartakiada Kulturalno – Sportowa KGW. W stawce 20 reprezentacji nie zabrakło przedstawicieli luzińskich Kół Gospodyń Wiejskich. Znakomicie w tej imprezie wypadły nasze debiutantki. KGW Zelewianki Zelewo zajęły drugą lokatę, a KGW Kochanowo zostało sklasyfikowane  w środku stawki.

Na uczestniczki tej rywalizacji czekały liczne nagrody, które wręczał m in. Piotr Klecha prezes Pomorskiego LZS i dyrektor GOSRiT Luzino.

W tym unikatowym wydarzeniu sportowo – kulturalnym nasze zawodniczki rywalizowało zarówno w dyscyplinach sportowych, jak i kulturalnych . Dziewczyny z Zelewa były bezkonkurencyjne m in. w najbardziej widowiskowej dyscyplinie, przeciąganiu liny, a zawodniczki z Kochanowo znakomicie zaprezentowały się m in. w tańcu.

Były też  rzuty ziemniakami do patelni, dojenie sztucznej krowy na czas, ubijanie piany na czas, narty na trawie na czas, slalom na taczce, wyścig rowerków wodnych. Panie musiały też zaśpiewać piosenkę promującą koła KGW.

Zawody były współorganizowane przez Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne z Luzina stąd sędziami zawodów byli m in. Piotr Jasielski i Jolanta Radecka, a za opiekę medyczną odpowiadał Rafał Freitag.

Zdjęcia info. Kartuzy.pl

Zdjęcia naszemiasto.pl

 

https://wejherowo.naszemiasto.pl/pomorska-spartakiada-kgw-w-chmielnie-kolo-gospodyn/ar/c13-7843676?fbclid=IwAR1EAoOlyU2RCfdR7rsEVoKIFYW73XwL2gMIiDGSBkr7vSBqnXtJ23IZx30