Zofia Okoń powołana do Akademii Młodych Orłów PZPN

Młoda piłkarka GOSRiT Luzino, Zofia Okoń, została powołana na zgrupowanie Akademi Młodych Orłów.

80 dziewczynek i 160 chłopców weźmie udział w zgrupowaniach Letniej Akademii Młodych Orłów, organizowanych po raz piąty przez Polski Związek Piłki Nożnej. Zajęcia treningowe dla największych piłkarskich talentów z całego kraju, podzielone na trzy 7-dniowe turnusy, jak zwykle odbędą się na boiskach nowoczesnego ośrodka Mistral Sport w Gniewinie.

Jako pierwsze w Gniewinie  pojawią się dziewczynki z roczników 2005, 2006 i 2007. Małe piłkarki będą trenować w Gniewinie od 8 do 15 lipca. W kadrze trenerskiej na to zgrupowanie znaleźli się m.in. trenerzy pracujący przy kobiecych reprezentacjach narodowych: Marcin Kasprowicz, Patrycja Jankowska, Nina Patalon i Paulina Kawalec.

– Letnia Akademia Młodych Orłów to wielka szansa, ale i spore wyzwanie dla wszystkich powołanych. Kontynuujemy pracę, którą rozpoczęliśmy cztery lata temu. Bazujemy na dobrych praktykach, które udało nam się wypracować podczas zeszłych edycji LAMO. Nie zamykamy się również na nowe rozwiązania, w tym roku przygotowaliśmy dla uczestników sporo nowości – mówi Kasprowicz, na co dzień selekcjoner reprezentacji polski kobiet U-19, jeden z głównych trenerów, którzy będą pracować z najzdolniejszymi dziewczynkami w Gniewinie.

Przypomnijmy, że Letnia Akademia Młodych Orłów to zgrupowania dla najlepszych młodych polskich piłkarzy i piłkarek organizowane od 2014 roku przez Polski Związek Piłki Nożnej. Przed nami piąta edycja tego przedsięwzięcia. Zgrupowania są częścią projektu Akademii Młodych Orłów realizowanego od kilku lat przez PZPN