Czwarta liga „RWS Investment Group”, 13 kolejka: Wikęd Luzino – Powiśle Dzierzgoń 5:1

Tak walczący zespół IV-ligowego Wikędu Luzino, chcielibyśmy oglądać co tydzień. Podopieczni trenera Tomasza Bronera, w meczu 15 kolejki ligowej , w niedzielę 27 października br., pokonali na własnym boisku Powiśle Dzierzgoń aż 5:1. To okazałem zwycięstwo pokazało jak duży potencjał ma luziński zespół, który oprócz umiejętności czysto piłkarskich, musi znaleźć w sobie chęć do walki o każdy centymetr boiska.

Pierwsza połowa meczu była w miarę wyrównana. W tej części gry dominowała walka, z której lepsze sytuacje bramkowe stwarzali sobie gospodarze. Wikęd objął prowadzenie już w 11 minucie, kiedy to faulowany w polu karnym Opłatkowski, skutecznie wykorzystał „11”. Druga bramka to piękny strzał z rzutu wolnego, mniej widocznego w tym meczu Mateusza Dąbrowskiego.

Kolejne gole padały już w drugiej części spotkania. Na 3:0 podwyższył Regulski, który pokonał bramkarza Powiśla strzałem z głowy po rzucie rożnym. Gości w 59’ i 61’ dobił rozgrywający chyba najlepsze spotkanie w barwach Wikędu, Michał Fierka, pokonując dwukrotnie bramkarza gości strzałami z wysokości pola karnego. W tym czasie drużyna z Dzierzgonia miała również swoje okazję, ale trzy razy Wika wybronił sytuację sam na sam z napastnikami Powiśla. Kto wie, jak potoczył by się ten mecz, gdyby nie interwencję młodego bramkarza Wikędu. W 82’ wynik spotkania na 5:1 dla gospodarzy ustalił Gutorski, zdobywając honorowe trafienia dla swojej drużyny.

Po tym zwycięstwie Wikęd awansował na 11 pozycje w ligowej tabeli.

Kolejny mecz podopieczni trenera Tomasza Bronera zagrają w sobotę 2 listopada w Karsinie, z miejscową Gwiazdą.