Wyjątkowe Biegi Po Zdrowie z Pogorem

W piątek 24 września 2021 r., tradycyjnie na terenach wokół luzińskiego Orlika , odbyła się jesienna edycja Biegów Po Zdrowie z Pogorem. Impreza współorganizowana przez GOSRiT Luzino, GBP Luzino oraz Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne, przyciągnęła na start 200 , nie tylko najmłodszych biegaczy. Oprócz rywalizacji sportowej była okazja do spotkania z pisarką Kasia Keleller, która ufundowała dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych swoje książki . ponadto była tez okazja do spotkania z Komiksem na Żywo z Tomaszem Meringiem. Była tez okazja do zrobienia sobie zdjęcia w foto budce Weroniki Mutke  , Fotobudka Starbox piłkarki GOSRiT Luzino.

W piątek 24 września 2021 r., tradycyjnie na terenach wokół luzińskiego Orlika , odbyła się jesienna edycja Biegów Po Zdrowie z Pogorem. Impreza współorganizowana przez GOSRiT Luzino, Biblioteka Luzino oraz Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne przyciągnęła na start 200, nie tylko najmłodszych biegaczy. Oprócz rywalizacji sportowej była okazja do spotkania z pisarką Kasią Keller, której książki przez Wydawinctwo Kocur Bury oraz Bibliotekę Luzino zostały ufundowane dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych. Ponadto była tez okazja do spotkania z Komiksem na Żywo z Tomaszem Meringiem. Była też okazja do zrobienia sobie zdjęcia w foto budce Weroniki Mutke , Fotobudka Starbox piłkarki GOSRiT Luzino.

Bieg open odbył się z „uciekającym” Pogorem ( w tą role wcielił się Rafał Freitag) , bohaterem książki, które akcja odbywa się w Luzinie. Ponadto odbyły się zawody w Nordick Walking dla luzińskiego Klubu Seniora oraz specjalny bieg dla podopiecznych Świetlicy Integracyjnej „Skrzydło Anioła”

Po zakończeniu sportowej rywalizacji odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz losowania licznych upominków, w której oprócz pisarki Kasi Keller , uczestniczyli: Piotr Klecha dyrektor GOSRiT Luzino, Stanisław Cejrowski– sołtys wsi Luzino oraz radny Sylwester Piątek.

Impreza, jak zawsze, spowodowała na twarzach dzieci i rodziców, wiele uśmiechów.

Warto dodać, że zawody połączone były ze zbiórką elektrośmieci (organizowana przez Pawła Radeckiego) , z których dochód przeznaczony był dla małej Matyldy. Drzewka w tej akcji ufundowało Nadleśnictwo Strzebielino. Impreza została dofinansowana przez GOSRIT Luzino, Gmina Luzino, Pomorski LZS  oraz Sołectwo Luzino, pierniki dla wszystkich uczestników przygotowała niezastąpiona Kinga Blokus Wytwórnia Pierników Bajka.