Halowy turniej Buczki – relacja

Przełamanie Żukowa, Luzino znów najlepsze

 

Za nami halowy turniej bùczki. Lider tabeli KLB granej na trawie również na parkiecie okazał się najlepszy. Zespół z Żukowa udowodnił jednak, że luzińskie Osy nie są niezniszczalne.

 

Halowy turniej zorganizowały zespoły Night Shadows Wejherowo oraz Czôrné Pùjczi Strzebielëno. W formule “każdy z każdym” zmierzyło się pięć drużyn. Po słabej rundzie jesiennej Gromówka Żukòwò wystawiła mocny skład zasilony przez młodych graczy.

  • Mieliśmy ogromne kłopoty ze skompletowaniem składu. Dzisiaj wprowadzamy nowych graczy, między innymi świetnie broniącego Dawida Drążkowskiego – mówi kapitan Karol Kunikowski.

Zmiany przyniosły rezultat w postaci remisu 3:3: w meczu z Òską Lëzëno. Dla luzińskich liderów to pierwszy mecz w historii, którego nie wygrali. Sama Òska nie dała jednak podobnej szansy innym zespołom i każdy mecz kończył się ich wygraną. Najbardziej wymagający był skład z Brus, który stosował niezwykle wysokie krycie, a Mikołaj Rydygier fantastycznie wymykał się obrońcom. Ciekawostką jest gościnny udział w barwach Krëbanów Brus dziennikarza i pisarza Dariusza Majkowskiego.

  • Sport towarzyszy mi od najmłodszych lat – mówi – a na spotkaniach bùczkarzy silnie czuje się kaszubskiego ducha. Sam pochodzę z południa Kaszub, więc cieszę się, że mogłem wesprzeć swoich w walce z Nordą.

Najmniej szczęścia miał chyba zespół współorganizatorów Night Shadows Wejherowo. Młodzi gracze na boisku wykazywali się znakomitą koordynacją, nienaganną techniką i ogromnym zapałem. Mimo dużej przewagi Brus po pierwszej połowie potrafili znacząco zmniejszyć dystans dzielący ich od zwycięstwa lub remisu. W meczu z Gromówką Żukowo rewelacyjne interwencje Casjela Jarońskiego utrudniały żukowianom zadanie przejścia przez turniej bez porażki. Kontuzja, której doznał Mikołaj Littwin oraz zwykły brak szczęścia zdecydowały jednak o porażce wejherowskiego składu, który mimo ogromnej determinacji zakończył turniej na czwartej pozycji.

Ostatni mecz Czôrnych Pùjków Strzebielëno z Gromówką Żukòwò mimo, iż łatwo było przewidzieć, kto go wygra, był bardzo emocjonujący. Żukowianie potrzebowali trzech punktów, by remisować w tabeli z Òską Lëzëno. W tej sytuacji mistrzem zostaje zespół, który ma lepszy bilans strzelonych i straconych punktów. Rozpoczął się zatem wyścig, by wygrana była możliwie najwyższa. Do bilansu punktowego Òski zabrakło im zaledwie czterech trafień. Luzińskie Osy pozostały niekwestionowanym liderem.

Turniej pokazał jednak, że trenująca na obiekcie GOSRiT Luzino maszyna do zwyciężania nie działa bezbłędnie i są w Lidze gracze mogący rzucić im wyzwanie.

 

Tabela turniejowa:

 

1 ) Luzino 10 pkt 34-10 bilans

2 Zukowo 10 pkt 35-17

3 Brusy 6 pkt 29-24

4 Wejherowo 3 pkt 17-29

5 Strzebielino 18- 53