III miejsce dla GOSRiT Luzino na Mistrzostwach Polski LZS

W dniach 8-11 lipca w Zamościu odbył się VII Ogólnopolski Turniej LZS Chłopców „Mała Piłkarska Kadra Czeka” im. Marka Procyszyna – Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej Chłopców do lat 13. W gronie dziewięciu drużyn  trzecie miejsce zajęła drużyna GOSRiT Luzino! 

W fazie grupowej podopieczni Karola Piątka wygrali dwa mecze (10:1 podlaskie i 6:1 łódzkie) i jeden zremisowali (małopolskie 2:2), zajmując w swojej grupie pierwsze miejsce.  W półfinale o jedną bramkę okazali się lepsi gospodarze – GKS Ogniwo Wierzbica (3:2). W meczu o brąz GOSRiT Luzino zmierzył się z Orbitą Bukowo (woj. małopolskie) i po akcji w ostatnich minutach meczu wygrali spotkanie 2:1.  W finale pewnie zwyciężyła drużyna SPN Szamotuły, wygrywając z Ogniwem  aż 10:1.  Na wszystkich meczach nasi młodzi piłkarze mogli liczyć na głośny doping swoich rodziców. Jak mówi trener Karol Piątek – rodzice naszych zawodników jeżdżą i kibicują swoim pociechom w całym kraju.

W tym roku są to wyjątkowo udane dla nas mistrzostwa. Po dwóch turniejach centralnych LZS,  GOSRiT Luzino nie schodzi z podium!  Warto dodać, że jeszcze w finale krajowym wystartują piłkarki GOSRiT Luzino U-16. Udział w finale został dofinansowany przez Pomorski LZS ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz GOSRiT Luzino.

Klasyfikacja finału centralnego:

  1. SPN Szamotuły (woj. wielkopolskie)
  2. GKS Ogniwo Wierzbica (woj. lubelskie)
  3. GOSRiT Luzino (woj. pomorskie)