Luzino. Mistrzostwa Europy oraz Festiwal Baśki i Kopa- zapraszamy do udziału!

W połowie sierpnia Luzino, będzie po raz kolejny stolicą Baśki. W Hali Sportowej w Luzinie, odbędzie się Festiwal Baśki i Kopa oraz turniej sportowy o Mistrzostwo Europy. Turnieje będą rozgrywane wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport oraz Kopa sportowego.

12 sierpnia odbędzie się turniej sportowy Mistrzostwa Europy. Turniej będzie rozgrywany wg obowiązujących przepisów gry – Baszka Méster Sport, w trzech kategoriach: indywidualnej, drużynowej oraz par.

Mistrzostwa Europy, zaliczają się do rankingu Masters Polska 2018. W turnieju zostanie rozegranych 5 rund. Wszyscy zawodnicy będą rywalizować o puchary oraz nagrody rzeczowe. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. Organizator przygotował nagrodę główną w postaci telewizora.

Natomiast 11 sierpnia, odbędzie się Festiwal Baśki i Kopa o tytuł Super Mistrza Baśki i Kopa. Festiwal Baśki i Kopa o tytuł Super Mistrza Baśki i Kopa, który zostanie rozegrany w czterech najbardziej popularnych odmianach gry w Polsce: Baszka Méster Sport As ♥, Baśka czerwona – As ♥ bez granów, Baśka czarna –  trzy najwyższe asy oraz Kop – As kier i trzy dziesiątki. W turnieju zostaną rozegrane 4 rundy. Dla uczestników turnieju przygotowano pamiątkowy button. Organizator przygotował nagrodę główną w postaci sprzętu AGD. Miłośnicy Baśki i Kopa po raz kolejny w Polsce będą mieli okazję rywalizować w ten sposób.

Turnieje zostaną rozegrane o godz. 14 w sobotę oraz o godz. 13 w niedzielę. Wydarzenia sportowe odbędą się w Hali Sportowej w Luzinie, ul. Mickiewicza 22. Drużyny do turnieju – czteroosobowe należy zgłaszać w dniu imprezy: 11 i 12 sierpnia 2018 r., Zapisy, godz. przed turniejem Tytułu mistrza Europy broni Roman Liecau z Fali Krokowa oraz Wejher Wejherowo. Wszystkich zainteresowanych udziałem, organizatorzy zapraszają  do Luzino – dla wszystkich zainteresowanych istnieje możliwość zabukowania noclegu. Informacje pod nr Tel. 512-114-749 u kolegi Zbyszka T.

Na turniej sportowy Mistrzostwa Europy w karcianą Baśkę, zaprasza Jarosław Wejer – Wójt Gminy Luzino oraz Kazimierz Plocke – poseł RP, którzy patronują wydarzeniu.

Partnerem Mistrzostw Europy jest Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Gdańsku.

Organizatorem Mistrzostw Europy jest Polska Federacja Baszka – Kop, Gmina Luzino i GOSRiT Luzino i Stowarzyszenie Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne.

Przyjedź, zagraj, wygraj – zostań Méstrã Baszczi