Luzino najlepsze w powiecie

Pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych turnieju„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

W dniu 22.11.2021 roku, na stadionie w Choczewie, odbyły się powiatowe eliminacje turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

W tych zawodach SP 2 Luzino  reprezentowali młodzi adepci futbolu, uczęszczający do 4 i 5 klasy, na co dzień trenujący w Akademii Piłkarskiej Karola Piątka.

                Na turniej stawiło się dziewięć drużyn, w tym dwie z naszej szkoły. Obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze, lecz niestety musiały rywalizować ze sobą w jednej grupie. Zwycięska drużyna w rozgrywkach grupowych pokonała Choczewo 15:0, Bojano 8:0, Rumię 5:0 i po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu, drugą drużynę z naszej szkoły 1:0. Uzyskane wyniki dały nam pierwsze miejsce w grupie i w półfinale zmierzyliśmy się z Orłem, które zajęło drugie miejsce w grupie A. Wygraliśmy ten mecz 2:0 i awansowaliśmy do finału. W meczu finałowym ponownie zmierzyliśmy się z naszym grupowym rywalem z Bojana, wygrywając go 5:0. Tym samym zapewniając sobie pierwsze miejsce w turnieju i awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu w Gdańsku.

Składy drużyn:

Antoni Antonowicz, Jakub Badena, Oliver Gielo, Stefan Kanczkowski, Aleksander Kowalczuk, Jan Król, Mateusz Małaszycki, Kaja Mienik, Stanisław Sielski, Jakub Waszkinel, Grzegorz Płomin.

Kacper Andrychowski, Michał Dyktyński, Xavier Kłos, Kamil Kowalik, Leon Labuda, Jakub Labudda, Michał Maszota, Dawid Reszke, Paweł Schulz, Ksawier Kohnke, Flip Burchacz, Konrad Kandzorra. Trener Grzegorz Semak i Karol Piątek