Osłabiony Wikęd przegrywa w Lęborku

IV  liga. Pogoń Lębork – Wikęd Luzino 3:0

Zespół Wikęd Luzino przerywa  passe 3 meczy bez porażki, przegrywając w wyjazdowym meczu z Pogonią w Lęborku.

4 maja na stadionie miejskim w Lęborku gospodarze podejmowali drużynę Wikędu Luzino. Zespół Pawła Radeckiego przystępował do tego spotkania osłabiony brakiem kapitana Krystiana Opłatkowskiego. Do tego z powodu kontuzji na boisko nie wybiegli : Jacek Wicon, Michał Fierka oraz Dawid Zadrowski.

Początek meczu był niezły w wykonaniu gości. Potrafili utrzymać się przy piłce, wymienić kilka podań i cierpliwie budować kolejne ataki. Gospodarze skupiali się przede wszystkim na odbiorze i próbach zaskoczenia obrony Wikędu poprzez szybki atak. Największą bronią gospodarzy okazały się jednak stałe fragmenty gry. Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli z rzutu wolnego. Mocne dośrodkowanie z wysokości pola karnego zaskoczyło obronę i bramkarza gości i na tablicy widniał wynik 1-0. Kilka minut później goście otrzymali kolejny cios. Najlepszy zawodnik Wikędu Luzino, Paweł Czoska skręcił kostkę i musiał opuścić plac gry. Mimo to zespół gości nie zamierzał składać broni. Niestety do przerwy nie udało się zmienić obrazu gry. Po przerwie kontrolę nad meczem przejął zespół Wikędu. Goście zamknęli gospodarzy na własnej połowie i różnymi sposobami starali się zaskoczyć obronę Pogoni.

W momencie gdy wydawało się, że bramka dla gości musi paść, rywale ponownie dzięki dobrze wykonanemu stałemu fragmentowi gry podwyższyli prowadzenie.

W samej końcówce wykorzystując błąd obrony gospodarze ustalili wynik na trzy do zera.

Pogoń: Labuda – Kliński (’85 Miotk), Szymański, Kostuch, Kochanek, Jeruć, Dobek (’61 Fol), Janowicz (’66 Węgliński), Atanacković, Iwański (’82 Stankiewicz), Miszkiewicz

Wikęd: Składanowski – Siebert, Lisowski, Borski, Bank, Mich. Dąbrowski, Mienik, Tobiaski, Kędziora (’66 Selonke), Czoska (’34 Kożyczkowski), Mat. Dąbrowski