Pierwsza porażka Òska Lëzëno

 Luzino po raz pierwszy przegrało

Sensację w świecie bùczki zapewnił nowo powstały zespół z Szopy Chùtczé Diôbłë. Ich tempo gry oraz nienaganna technika zapewniły im wynik 9:13 w pierwszym sparingu rozegranym w Luzinie przed Halowymi Mistrzostwami Świata. Czy zespół z gminy Sierakowice będzie czarnym koniem rozgrywek?

Grę drużyny gości cechowało zmuszanie przeciwnika do biegu, świetne zasłanianie ciałem dostępu do piłki oraz szybkie akcje skrzydłami.

–           Na razie hamujemy się z emocjami – podkreśla Kamil Bobkowski, kapitan drużyny Szybkich Diabłów – w naszym składzie grają osoby obyte z hokejem i radzą sobie dobrze w tym nowym dla nas sporcie.

Òska Lëzëno podczas sparingu testowała nowych zawodników, Monikę Wejer i Krystiana Turzyńskiego. Zimny prysznic zapewniony przez gości chcą przekuć w większe skupienie podczas meczów o punkty

–           Na pewno mamy większą motywację, aby dać z siebie wszystko. Będziemy walczyli o mistrzostwo – deklaruje Seweryn Maszota, który zaliczył dużo indywidualnych akcji, ale ciążyła na nim niemoc przy wykończeniu.

Drugi sparing zakończył się remisem 7:7. Być może kolejną okazją do starcia Chùtczich Diôbłów i Òski będą Halowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w sobotę od 8:00 rano w Hali Widowiskowo-Sportowej w Luzinie. Obie drużyny zapisały się do rozgrywek.

 

Organizatorem Mistrzostw są: Kaszëbskô Liga Bùczczi, Òska Lëzëno, GOSRiT Luzino oraz LZS. Sponsorami są: JSMS Meble, PHU Kaszub, Buderus Adam Potrykus i POLBET