Porażka w kiepskim stylu

Czwarta liga „RWS Investment Group”: 11 kolejka: Wikęd Luzino – GKS Kowale 1:2

Nie wiedzie się w tegorocznych rozgrywkach podopiecznym trenera Tomasza Bronera, którzy przegrali 3 mecz na własnym stadionie. Tym razem Wikęd został pokonany przez niżej notowane GKS Kowale 1:2. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył z rzutu karnego Opłatkowski.

Początek tego meczu był nawet obiecujący. Zwłaszcza pierwsze minuty nie zapowiadały, że to goście wywiozą z Luzina komplet punktów. Już w pierwszej akcji meczu gospodarze domagali się rzutu karnego, kiedy to wywracany był w polu karnym Opłatkowski. Chwile później na murawę pada Dąbrowski. W tej sytuacji ponownie zawodnicy Wikędu domagali się odgwizdania rzutu karnego. Innego zdania był jednak arbiter główny spotkania, którego prace praktycznie przez cały mecz  komentowali piłkarze z Luzina. Od 25 minuty do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy w 30 minucie wyszli na prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy za sprawą Opłatkowskiego, Wikęd zdołał doprowadzić do remisu. Najpierw Krystian został sfaulowany w polu karnym, po czym sam skutecznie wykonał „11”.

Po zmianie stron czekaliśmy na dobry mecz w wykonaniu naszych zawodników. Niestety zamiast dobrej gry widzieliśmy niekończące się komentowanie pracy arbitra. Taka postawa zemściła się w 50 minucie, kiedy to Kwaśny po raz drugi pokonał Wikę. Nasz zespół po tym golu zaczął dłużej utrzymywać się przy piłce co nie przełożyło się na sytuację bramkowe . Na domiar złego atmosfera meczu udzieliła  się również trenerowi Bronerowi, który w 80 minucie za krytykowanie sędziego otrzymał dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną za co już drugi raz w tej rundzie musiał opuścić ławkę rezerwowych.

Ostatecznie Wikęd przegrał ten mecz, mając na murawie, przynajmniej w teorii, więcej piłkarskich argumentów. Niestety za dużo energii nasi zawodnicy tracą na sprawy po za sportowe co nie pierwszy raz zemściło się na naszej drużynie.  Po tej porażce Wikęd spadł na 12 miejsce w ligowej tabeli, musząc się mocniej rozglądać w dolne rejony tabeli.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 19.10.2019 w Gniewinie, gdzie w derbowym spotkaniu zagramy ze Stolemem.