Przegrana po wyrównanym meczu

 W sobotę 22 września w Gniewinie miały miejsce derby powiatu wejherowskiego. Wikęd Luzino udał się do Gniewina by rozegrać mecz z miejscowym Stolemem.

Mecz od początku rozgrywany był w trudnych warunkach, miejscami stała woda, która utrudniała życie piłkarzom, a co więcej wiał silny wiatr oraz padał deszcz.

W tych warunkach przyszło nam oglądać mecz walki, wielu niedokładnych zagrań i niejasnych decyzji sędziów.

Pierwsza połowa to przede wszystkim atak pozycyjny Wikędu i groźne kontrataki gospodarzy. Kilkukrotnie zagotowało się pod bramką drużyny z Luzina, lecz bramkarz skapitulował dopiero po rzucie karnym.

Po przerwie zespół Wikędu Luzino ruszył do odrabiania strat. Wyrównanie padło dzięki pięknemu trafieniu z rzutu wolnego Mateusza Dąbrowskiego. Zdobyta bramka podbudowała drużynę Luzina, która wciąż atakowała. W tym momencie cały spektakl popsuł sędzia odgwizdujący rzut karny z gatunku „z kapelusza”. Gospodarze skorzystali z prezentu i objęli prowadzenie.

Całą ta sytuacja nie załamała naszych zawodników, którzy napierali jeszcze mocniej szukając okazji do wyrównania. W samej końcówce ponownie doszło do niespotykanej sytuacji, mimo zagrania piłki ręką sędzia nie przerwał gry, a drużyna Stolema zdobyła bramkę na 3-1.

Skład: Składowski – Borski, Kowalski, Dąbrowski (Lisowski) Kożyczkowski, Wicon, Fierka (Mienik), Maszota, Czoska, Dąbrowski, Opłatkowski