Smacznie i tradycyjnie na kaszubskiej drodze – wyniki konkursu kulinarnego

W dniu 7 kwietnia 2019 r. w Hali widowiskowo- Sportowej w Luzinie podczas Kaszubskiej Gali Kulinarnej odbył się konkurs kulinarny pod nazwą: Smacznie i tradycyjnie na kaszubskiej drodze”. Do konkursu wpłynęło 21 zgłoszeń.  Jury konkursu wybrało 3 najlepsze potrawy, które wytwarzane są w sposób niemasowy, przyjazdy dla środowiska, z surowców lokalnie dostępnych przyznając miejsca od pierwszego do trzeciego. Laureaci:

I miejsce-Stowarzyszenie KGW Kowalewo „Sami Swoi” za Pierś z kaczki z żurawiną otulona nagimi kluskami

II miejsce- Agnieszka Potrykus za „Sernikowe niebo z Kaszub”

III miejsce- Usługi Cateringowe i Kucharskie Małgorzata Król za Gołąbki kaszubskie

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.

Podczas Kaszubskiej Gali Kulinarnej 3 Panie gotowały na scenie. Następnie częstowały zebranych przygotowanymi przez siebie potrawami tj. gołąbkami kaszubskimi, zupą kremem z łososia oraz plackami ziemniaczanymi z polędwicą i sosem.

Organizatorem wydarzenia było Kaszubskie Towarzystwo Sportowo- Kulturalne z Luzina w ramach operacji pod tytułem „Smacznie i tradycyjnie na kaszubskiej drodze”.

Operacja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.