WAP Włocławek za mocny

II liga kobiet. GOSRiT Luzino – WAP Włocławek 1:4

W niedzielę 13 października 2019 r.  na stadionie GOSRiT Luzino, odbył się mecz 7 kolejki o Mistrzostwo II Ligi Kobiet pomiędzy GOSRIT Luzino a WAP Włocławek.

Od początku pierwszej połowy było widać że drużyna gości, przyjechała do Luzina  bardzo zmotywowana i raz po raz stwarzała sobie sytuację do zdobycia gola. w tym czasie znakomicie spisywała się Kankowska, która długo zachowywała czyste konto. Niestety w 24 minucie goście po raz pierwszy zdołali pokonać „Pande”. Najpierw pierwszy strzał zdołała odbić nasza bramkarka, dobitka była już skuteczniejsza  i Włocławek wychodzi na prowadzenie.   Do końca pierwszej połowy nadal przeważały przyjezdne , które swojej przewagi nie umiały zamienić na kolejne trafienia.

Po zmianie   stron lepiej zaczęły grać gospodynie . W tym czasie stworzyły sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki, która mogła zmienić obraz meczu. Niestety w 66 minucie skuteczniejsze okazały się przyjezdne, które zdołały po raz drugi pokonać Kankowską.   Chwilę później GOSRiT, mógł zdobyć bramkę kontaktową, ale mocny strzał Karoliny Drewy zza pola karnego minimalnie minął poprzeczkę gości. W 80 minucie było już 0:3, kiedy to składna akcja gości zakończyła się skutecznym strzałem zawodniczka z Włocławka. Chwile później  nadzieje na dobry wynik wstąpiły w serca luzińskich kibiców, kiedy to błąd bramkarki gości na gola zamieniała Oliwia Falk. GOSRiT po tym golu jeszcze zaatakował, ale w doliczonym czasie gry to goście zdołali jeszcze raz pokonać Kankowską i to oni zasłużenie zainkasowali komplet punktów, wygrywając w Luzinie  4:1.

Z tej strony chcielibyśmy podziękować kibicom za doping i tak liczne przybycie. Osobne podziękowania należą się naszemu sponsorowi   Łukaszowi Miotk z Luzińskiej Restauracji że mimo porażki przygotował dla dziewczyn pyszne jedzenie 🙂

Skład: Nikola Kankowska, Julia Fajter, Maria Lińska, Weronika Mutke, Julia Bargańska ( Paulina Mach), Oliwia Falk, Karolina Drewa, Ewelina Barra, Milena Fajter  ( Patrycja Beyrowska), Magda Lińska, Oliwia Werra (Nikola Małoszycka) na ławce Wiktoria Szulc. Trenerzy Sylwester Piątek i Adam Olejniczak.

Sponsorzy drużyny: PKS Gdynia S.A, Luzinska Resturacja, Trak Barłomino, Elprofessional, San-Tech, Doko, Auto-Mechanika Falkowski, Gmina Luzino.