Wikęd podtrzymuje zwycięską passę

Czwarta Liga. GKS Kolbudy – Wiked Luzino 0:3 ( 0:1)

Trwa znakomita passa podopiecznych trenera Pawła Radeckiego, którzy w ramach 6 kolejki ligowej wygrali na trudnym terenie w Kolbudach, z miejscowym GKS 3:0. Gole dla Luzinian zdobyli: Opłatkowski i Zazdrowski z głowy ( przy obu bramkach asystami popisał się Czoska) i Pawel Czoska z karnego.

Nasza drużyna przystąpiła do meczu pokrzepiona wygraną z innym Gminnym Klubem Sportowym z Przodkowa. Z drugiej strony ponownie pojawiły się problemy kadrowe. Z różnych względów w meczu nie mogli wystąpić Michał Dąbrowski, Dawid Lisowski, Artur Pranga, Michał Katzor oraz Damian Splitthof.

Spotkanie od pierwszego gwizdka był wyrównany. GKS próbował ataku pozycyjnego, a Wikęd mądrze ustawił się nie dając zbyt wielu możliwości gospodarzom.

W 12 minucie po dośrodkowaniu Pawła Czoski z rzutu rożnego bramkę zdobył Krystian Opłatkowski, który zdobył trzecią bramkę w tym sezonie. Po chwili nastąpiła wymuszona zmiana, kontuzjowanego Łukasza Murakowskiego zastąpił Michał Fierka.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Gospodarze wciąż próbowali atakować pozycyjnie, lecz zespół Wikędu świetnie współpracował w defensywie, tworząc monolit. Każda formacja wykonywała bardzo dobrą pracę na rzecz drużyny.

Po przerwie na boisku nie pojawił się Krystian Opłatkowski, którego zmienił Dawid Zadrowski., który w 51 minucie zachował się bardzo przytomnie w polu karnym i wykorzystał dobre dośrodkowanie Pawła Czoski. Drugi gol podciął skrzydła gospodarzom. Wikęd od tego momentu cały czas groźnie atakował. Po jednej z takich akcji został podyktowany rzut karnych, którego na gola zmienił Paweł Czoska.

Wynik ten nie zmienił się do końca meczu. Warto podkreślić, że w drugiej połowie na boisku pojawił się, wracający po poważnej kontuzji junior Jakub Domski, oraz debiutujący w drużynie niespełna 16-letni Kacper Bornowski. Dodatkowo ze względu na liczne kontuzję na ławce zasiadł wracający również po długiej przerwie Michał Roicki.

Drużyna Wikędu odniosła przekonujące zwycięstwo, a już w środę do Luzina przyjedzie drużyna Lechii Gdańsk. Mecz odbędzie się o godzinie 17:00.