Wikęd remisuje z liderem

IV ligi RWS INVESTMENT GROUP. Stolem Gniewino – KTS-K Wikęd Luzino 0:0

Wznowili rozgrywki ligowe zawodnicy Wikędu Luzino. W pierwszym po przerwie spotkaniu podopieczni trenera Tomasz Bronera zremisowali w Gniewinie, z aktualnym liderem rozgrywek, miejscowym Stolemem 0:0. Gdyby nasz zespół z takim zaangażowaniem podchodziłby do innych, niż derbowych spotkań, to nie musiałby się martwić o awans do najlepszej „10” ligi.
Podczas gry widać było brak rytmu meczowego, co odbijało się na jakości gry i konstruowanych akcji. Było to widoczne zwłaszcza w pierwszej połowie meczu.

Po zmianie stron zobaczyliśmy już zdecydowanie lepsze spotkanie, w którym obydwie drużyny miały swoje szanse na zdobycie gola. Najlepsze z nich mieli zawodnicy z Luzina, którzy po groźnych kontratakach byli blisko pokonania bramkarza Stolema. Pierwszą z nich miał Opłatkowski, któremu po rajdzie Dąbrowskiego z lewej strony, zabrakło kilku centymetrów do zdobycia bramki. Kolejną okazję miał Patryk Regulski, który nie wykorzystał podania Murakowskiego, mijając się z piłką kilka metrów od bramki gospodarzy. Mocno w tej sytuacji nie pomogła naszemu zawodnikowi murawa boiska. Stolem miał też swoje okazje, ale na posterunku był bramkarz Wikędu.

Podsumowując był to sprawiedliwy remis, który mimo, że osiągnięty z liderem oddala nasz zespól od awansu do pierwszej „10” rozgrywek, które gwarantowałoby utrzymanie w IV lidze.
Za tydzień nasz zespół pauzuje.
Na boisko wracamy 8 maja na ostatni mecz rundy zasadniczej z zespołem Gromu Nowy Staw.