Wikęd wygrywa w Kościerzynie

IV liga. Kaszubia Kościerzyna – KTS-K Wikęd Luzino 2:5

Br. Dąbrowski 2, Siemaszko, Opłatkowski, Borski

Wyjątkowo w środę 27 października, w ramach 13 kolejki IV ligi podopieczni trenera Macieja Plińskiego pojechali do Kościerzyny na mecz z czołową drużyną ligi, Kaszubią. Spotkanie to znakomicie zaczęło się dla przyjezdnych którzy już w 14 minucie wyszli na prowadzenie. Najpierw po dośrodkowaniu Dąbrowskiego strzelał głową Opłatkowski, którego strzał odbił bramkarz gospodarzy, do bezpańskiej piłki dopadł Siemaszko, który wyprowadził Wikęd na prowadzenie. W 23’ Kaszubia doprowadza do remisu. W 38’ znów Luzinianie wychodzą na prowadzenie, kiedy to strzał Bazowskiego dobija Opłatkowski. Prowadzeniem Wikędu 2:1 kończy się pierwsza połowa.

Po zmianie stron dalej atakował Wikęd i już w 49’ zdobywa trzeciego gola autorstwa Dąbrowskiego, któremu asystował S. Gawron. W 58’ Dąbrowski zdobywa swojego drugiego gola i Wikęd prowadzi już 4:1. Gospodarze w 72’ zdołali jeszcze zdobyć swoją drugą bramkę, ale ostatnie słowo należało do drużyny z Luzina, kiedy to 5 gola dla Wikędu zdobył , wprowadzony w 70 minucie, Borski. Warty odnotowania był jeszcze debiut w dorosłej piłce 16-letniego Szymona Sell, który wszedł na boisko w 85’ za Opłatkowskiego.

Podsumowując był to znakomity mecz Wikędu z czołowa drużyną ligi. Zdobyty dzisiaj komplet punków poprawią nasza sytuację w ligowej tabeli.

Kolejny mecz nasz zespól zagra na własnym boisku 6 listopada a przeciwnikiem Wikędu będą Czarni Pruszcz Gdański.

Komplet punktów zdobyły również A-klasowe  rezerwy Wikedu. Podopieczni trenera Michała Dąbrowskiego wygrali w derbowym spotkaniu z  Sokołem Bożepole Wielkie  3:2. Wszystkie gole dla naszej drużyny zdobył Pawel Rutkowski. Gratulujemy!