Za nami VI kolejka LLH GL

W rozegranym awansem meczu VI kolejki LLH GL, mimo niecodziennej pory  (spotkanie rozpoczęło się o godzinie 22.30) GOSRiT Luzino pokonał Barkę Łebno  4-1. Mieliśmy w tym meczu wszystko, co w futsalu najlepsze: efektowne dryblingi, szybką grę na jeden kontakt, strzały z dystansu, interwencje bramkarzy, błyskawiczne kontry, mądrze rozgrywane stałe fragmenty gry.  Co ważne, wszystko w duchu fair play.  Na wyróżnienie zasługują obaj bramkarze: Paweł Radecki  i Kamil Domarus, którzy bronili nie raz w nieprawdopodobny sposób strzały rywali.

W kolejnym meczu rozgrywanym już w sobotę, PhotoNasa wraz z nowym nabytkiem w postaci Karola Pionka pewnie pokonała juniorów GOSRiTu  6:0. Młodzi zawodnicy z Luzina nie mieli zupełnie pomysłu na grę, a ich ataki najczęściej kończyły się na piątym metrze od bramki strzeżonej przez Damiana Sochę. PhotoNasa  wykorzystując niefrasobliwość  najmłodszej ekipy awansowała o jedno oczko w tabeli.

W drugim sobotnim meczu 4 Pory Roku wzmocnione  powrotem do bramki  Michała Solohuba zmierzyły się z KS Kaszubami.  Mecz szybko otworzył  Paweła Rompca,  ale na odpowiedź  w postaci dwóch trafień Szczepana Pryczkowskiego nie musieliśmy długo czekać.  Gdy już KS Kaszuby odskoczyły na cztery bramki do głosu doszli zawodnicy w białych koszulkach. Jednak przy wyniku 6:5 dla Kaszub, nie pierwszy raz w rozgrywkach LLH GL, fantastycznym  trafieniem popisał się Damian Bojka, powiększając przewagę po raz kolejny.   Drużyna Pawła Rompcy  aż trzykrotnie zbliżała się na jedną bramkę do remisu, ale po dramatycznej końcówce, zwłaszcza dzięki świetnej interwencji Michała Rockiego  wynikł nie uległ już zmianie. KS Kaszuby wygrały 8:7.

Po niemałych emocjach w poprzednim meczu, czekały nas jeszcze większe emocje. Do meczu kolejki przystąpiły drużyny  Wikędu i Chopina. Po bardzo widowiskowym meczu w ostatniej  kolejce, drużyna z Wejherowa musiała zmierzyć się z wiceliderem, który przyjechał w bardzo mocnym składzie z Sebastianem Kowalskim i Jackiem Wicon włącznie.  Po efektownym rozpoczęciu  i trzech bramkach w pierwszych minutach obie ekipy zagrały odpowiedzialniej w obronie i wynik 2:1 dla Wikędu przez długi czas nie ulegał zmianie.  Nie ominęło nas jednak kilka założonych „siatek”, widowiskowych zagrań z pierwszej piłki oraz skutecznych parad bramkarzy. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy,  zamieszanie w obronie skutecznie wykorzystał najmłodszy na boisku Kędziora, podwyższając wynik na 3:1. Gdy wydawało się, że Wikęd ma mecz pod kontrolą, po 5 minutach, w wyniku konsekwentnej gry Chopina i zabójczych kontrach , w ciągu dosłownie minuty  na tablicy wyników zrobiło się 3:4.  Ostatecznie po trafieniu w okienko Jacka Wicon mecz zakończył się remisem   4:4 i z pewnością był najlepszym meczem  w tegorocznej edycji.

W ostatnim meczu V kolejki zmierzyły się ze sobą zawsze niebezpieczny Tiger Gym oraz szukające wciąż swoich pierwszych punktów Barłomino, które po ostatnim dobry meczu z liderem i solidnym wejściu w ligę sołecką na hali mogło liczyć na małą niespodziankę. Tak się jednak nie stało, gdyż dobrze dysponowani dzisiaj Adrian Kankowski  i spółka bez większych problemów wypunktowali  zawodników z Barłomina 7:1. Bramkę honorową strzelił Arkadiusz Zieliński.

Wyróżniono trafienie Pawła Muszki  z Tiger Gym  (nagrody zostaną wręczone na oficjalnym zakończeniu ligi).